Jüri Ratas Facebooki otseülekandes 25. jaanuaril 2022. Foto: Facebook

Riigikogu ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles eile oma Facebooki otseülekandes, et tema arvates tuleks koheselt võtta kasutusele kiirtestid ning teha ettevalmistusi koroonapassi siseriiklikuks kaotamiseks.

Ratas ütles oma otseülekandes, et tema hinnangul võiks negatiivset kiirtesti aktsepteerida igal pool sarnaselt Covid-tõendiga, kuid lisas, et tema arvates tuleks tõend üldsegi siseriiklikult kaotada. "Igal juhul peavad kiirtestid tagasi tulema," ütles Ratas.

Täiendavalt selgitas Ratas oma seisukohti eile avaldatud sotsiaalmeediapostituses. Tema sõnul peab ta õigeks seda, et tegutseda tuleb ühiskonna avamise suunas, et tuua ühiskonda tagasi need inimesed, kes on täna jäänud kõrvale erinevatel põhjustel, kes ei ole vaktsineeritud, et ka nemad saaksid täisväärtuslikult osaleda ühiskonnaelus.

"Oluline on kiirtestide tagasitoomine, et ka need inimesed ja pered, kes ei ole vaktsineeritud, saavad minna kohvikusse, spaasse ja teatrisse, tehes selleks kiirtesti," kirjutas Ratas. Ta lisas, et kui rääkida talveharrastustest värskes õhus, olgu selleks mäesuusakeskused, uisuväljakud, siis siin tasuks mõelda, et tõendite kontroll tuleks üldse ära jätta.

"Peame hakkama tõsiselt ettevalmistusi tegema ka COVID tõendite siseriiklikult kaotamise osas. See ei juhtu üleöö, see võtab rohkem aega. Aga minu meelest me peame sinnapoole liikuma," väljendas Ratas oma veendumust. Samas väljendas ta ka seisukohta, et COVID tõendite kasutuselevõtt on tema arvates olnud kindlasti õige, kuid see on lihtsalt oma aja ära elanud. Ühtlasi on Ratas veendumusel, et reisidokumendina jääb see küll meiega veel mõneks ajaks.

Ratas kutsub ka jätkuvalt kõiki üles vaktsineerima ja tõhustusdoosi tegema, sest igal juhul olevat siis haiguse läbipõdemine kordades kergem.

"Ühiskonda ja inimesi peab aga uuesti kokku tooma. Olukorra leevendamiseks ja ühiskonna sidususe tagamiseks, oleks aeg luua eeldused kõigi inimeste osalemiseks töö- ja eraelus," kirjutab Ratas lõpetuseks.

Toimetas Martin Vaher