FAcebooki moderaatorid peavad eemaldama terrorismi propageerivad videod. Foto: Scanpix

Rootsi kaitsekolledži uurija Peder Hyllengreni väitel on tema kodumaast kujunenud rahvusvahelise ekstreemse islami keskus, kus sadade elanike osalusel on rajatud tohutu džihadistlike kontaktide võrgustik.

Hyllengreni kinnitusel on džihadistlikel võrgustikel võimaldatud Rootsis tegutseda vähemalt kümme aastat ning parlament on venitanud korralike seaduste vastuvõtmisega probleemi lahendamiseks, kirjutab Breitbart viitega Rootsi rahvusringhäälingule SVT.

Kaitseeksperdi sõnutsi on Rootsi elanikud olnud ühenduses selliste islamiterroristidega nagu Mohamed Belkaid, kelle lasid Brüsselis maha seal Pariisi Bataclani massimõrvas osalenud Salah Abdeslami otsinud politseinikud.

Hyllengren süüdistas tegevusetuses Rootsi establishmenti poliitilist korrektsust, samuti "julgeolekuteenistuse ja küsimuse tõsidust tõstatada soovinute vastu suunatud aktivismi. Seetõttu läks selle valdkonnaga tegelemise lävi kõrgemaks nii poliitikute kui teiste jaoks."

Sest inimesed "riskeerisid liigitamisega rassistiks – viisil, mida teistes Euroopa riikides ei nähtud. Seal oli see küsimus sama vaieldamatu nagu vajadus võidelda natsismi või paremäärmuslusega.

Aga Rootsis võttis tükk aega, enne kui me džihadismi üle arutada saime – nii nagu me juba pikemat aega natsismi üle olime arutanud," kurtis kaitseekspert.

Julgeolekuteenistuse juht: terrorism on Rootsi "uus normaalsus"