Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Kaja Kallas avaldas esmaspäeva õhtul sotsiaalmeedias pöördumise, milles kinnitab, et tal ei ole midagi varjata ja väidab, et EKREIKE tõde ei otsi. Lisaks peab Kallas ennast nõiaks, kellele riigikogu opositsioon peab jahti.

Algab Kallase pöördumine:

Ma olen alati olnud oma sissetulekute suhtes täiesti aus ja läbipaistev ning oma majanduslikud huvid korrektselt deklareerinud. Deklaratsioonid on olnud kõigile näha, sest mul ei ole midagi varjata.

Nõiajaht, mida opositsioon mulle korraldab minu abikaasa äripartneri tegevuse tõttu, on ületanud taluvuse piiri.

Täna üllatasid Riigikogu erikomisjonis opositsiooni liikmed mind küsimusega, mis päeval täpselt olen sõlminud laenulepingud oma abikaasaga. Ma küll ei mõista, kuidas see üldse teemasse puutub, aga näitamaks, et mul tõesti pole midagi varjata, saatsin just komisjoni liikmetele abikaasa firmale antud laenulepingu ja selle lepingu kaks lisa.

Ma teen selle sammu täie teadmise juures, et EKREIKE poliitikuid minu samm võib küll üllatada, aga ega nad sellest ennast kõigutada ei lase. Ükskõik, mida ma neile ka ei vastaks, nemad jäävad ikka vana grammofoniplaadina kordama, et minu vastused ei rahulda neid. Paraku pole mul neile paremaid vastuseid kui ausus ja läbipaistvus pakkuda, nii et ennustan ette, et kõik jätkub, sest praeguseks hetkeks on just nõiajaht opositsioonipoliitikute mängu ainus eesmärk. Ei otsita tõde, ei kuulata selgitusi ega usaldata mingeid dokumente – opositsioon langetas oma kohtuotsuse minu osas juba ammu ja faktid ning tõendid ainult segavad neid nende tegemistes.

Toimetas Karol Kallas