Kaja Kallas saates "Esimene Stuudio" Foto: kuvaõtmmis saatest ERR-i portaalist

Peaministrikandidaat Kaja Kallas sai ERR-i saates „Esimene Stuudio" tunda teravaid ja otsekoheseid küsimusi maksutõusu, maksutõusu varjamise ja koalitsioonilepingus puuduva majanduskasvu temaatika eest.

Saate alguses nimetas Kallas kiusamiseks seda, kui kõikide opositsioonierakondade esindajad esitasid Riigikogus otseseid ja kriitilisi küsimusi koalitsioonilepingus sisalduva ning arusaadavalt juba varem planeeritud maksutõusu varjamise kohta valimistele eelnenud debatis kui ka Reformierakonna valimisprogrammis. 

Johannes Tralla märkis, et Reformierakonna valimisprogrammis oli ju sees, et eelarvetulusid tuleb tõsta maksukoormust kergitamata, üldisest maksutõstmisest Reformierakond hoidub ja järgib seda ka vara maksustamisel. „Kas Reformierakond kartis olla aus?" küsis Tralla, mille peale vastas Kallas, et põhjus on Ukraina sõda ja majandusprognoos. 

„Te viisite ka praegu jutu väga sujuvalt kaitsekulustele. /…/. Ajakirjanikud küsisid, kus on katteallikad, mille arvelt kaitsekulutusi tõstetakse, siis Teie ega Teie kolleegid Reformierakonnast ei maininud kordagi tegelikult plaani tõsta makse," osutas Tralla ja lisas: „Mainimata jäi see, et kõigel sellel on hind ja tuleb tõsta makse. Te jätsite sellest rääkimata, kas see ei ole ebaaus? /…/ Te kasutasite võimalust, et mitte rääkida sellest valimiskampaania ajal." Kaja Kallas tõi varjamise põhjuseks, et maksude tõstmine on ebapopulaarne, mille peale osutas saatejuht, et ausa jutu puhul ei oleks nad valimisi nii suurelt võitnud. „Jah", vastas Kaja Kallas.

Toimetas René Allik