Nadežda Tolokonnikova ja Maria Aljohhina Foto: Scanpix

Venemaa soovib väidetavalt Kaja Kallast karistada ja tõiga paljastas Pussy Rioti liikmete asutatud väljaanne MediaZona.

Kaja Kallast koos sadade teiste välisriikide poliitikutega süüdistatakse "punamonumentide" eemaldamises, mis Venemaal läheb kirja "natsionaalsotsialismi taaselustamisena" ja on kriminaalkorras karistatav kuritegu. 

"Natsionaalsotsialismi taaselustamist" (natsifikatsiooni) uuriv asutus asutati 2020. aasta lõpus Venemaa riikliku uurimiskomitee (Следственный комитет России; СКР) juurde.

Venemaa väidetava soovi karistada "natsionaalsotsialismi taaselustavat" Kallast tõi päevavalgele meediaväljaanne MediaZona

MediaZona asutasid 2014. aastal naiste-, tähestikurahva-, vangide- ja inimeste õiguste eest võitleva aktivistiderühmituse ning tegevuse lõpetanud punk-ansambli Pussy Riot liikmed Maria Aljohhina ja Nadežda Tolokonnikova.

Suuremas osas MediaZona tutvustustes kirjutatakse, et tegemist on "sõltumatu väljaandega" ja selle eesmärgiks on Vladimir Putini režiimi õõnestamine.

Pussy Riot on üheselt organisatsioon, millise mahitamise "värviliste revolutsioonide" korraldamise "õpiku" (Dikatuurist demokraatiani / From Dictatorship to Democracy) autor Gene Sharp ühe režiimi kukutamise vahendina ette kirjutab.

MediaZona tegutseb suurelt osalt välismaiste annetuste toel.

Mõttekoja Rand Corporationi ekspert ja endine Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumi kõrge ametnik Seth G. Jones kirjeldab väljaandele "Law and Liberty" (Seadus ja vabadus) antud intervjuus, kuidas Ameerika Ühendriigid aitasid Poolas Solidaarsusel vabaneda sotsialistlikust režiimist. 

"Inimesed, kes olid oma kirjatöödes ja kõnedes Solidaarsuse poolt ja toetasid selle režiimi vastast tegevust, said samuti abi CIA-lt. Agentuur toetas rahaliselt ja muul viisil Poola väljaandeid nagu Solidaarsuse nädalakiri Tygodnik Mazowsze, salakaubana Poola veetud ajakirju Aneks ja Kultura ning raadiojaama Solidaarsus. CIA agendid ja nende kaastöölised smugeldasid Poola kõike alates kirjutus- ja koopiamasinatest kuni raha ja tindini. Seda tehti läbi Euroopa riikide, nagu Prantsusmaa, Rootsi, Taani, Itaalia, Norra, Belgia ja Lääne-Saksamaa."

Toimetas Karol Kallas