President Kersti Kaljulaid. Foto: Mattias Tammet/presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid teatas sotsiaalmeedias, et loobub Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri ametikohale kandideerimisest. Kaljulaid põhjendas otsust sellega, et saaks ametisse astuda alles pärast praeguse presidendi ametiaja lõppu. Nädala eest nimetas Kaljulaid praegust ametiaega enda “esimeseks”.

“OECD on organisatsioon, mis toimib konsensuspõhiselt ja järgmiseks peasekretäri valimise lähtekohaks oli soov sõeluda välja kõige laiapõhjalisema toetusega kandidaat. Konsulteerides erinevate OECD liikmesriikidega oleme jõudnud arusaamisele, et minu võimalik asumine sellele ametikohale alles pärast Vabariigi Presidendi ametiaja lõppu pole mitme riigi jaoks sel pingelisel ajal parim lahendus,” sõnas Kaljulaid.

Kaljulaid tänas välisministeeriumi töötajad ja eelmise valitsuskabineti liikmeid eesotsas Jüri Ratasega nende panuse eest Eesti kandidatuuri toetamisel.

“See oli esimene kord, kui Eesti nii aktiivselt sellise kaaluga rahvusvahelist ametikohta taotles ning kindlasti oleme riigina sellest protsessist võitnud. Usun, et kõigi nende konsultatsioonide tulemusel on meil õnnestunud nügida pisut ka OECD agendat ning tekitada paremat arusaamist, milliseid väljakutseid ühiskondade digitaliseerumine maailma majandusele ja riikidele kaasa toob. Tänan ka kõiki riike oma kandidatuuri toetuse eest. Ühtegi nõrka kandidaati selles protsessis ei olnud,” kirjutas Kaljulaid.

Eelmisel teisipäeval Facebooki tehtud Lääne-Virumaa külastuse teemalises sissekandes viitas Kaljulaid praegusele ametiajale kui “esimesele”.

Vabariigi Presidendi ametisse asudes oli mu esimene soov teha ring peale kõigile Eesti maakondadele. Nii ka sündis….

Posted by Kersti Kaljulaid on Tuesday, January 19, 2021

Toimetas Jaanus Vogelberg