President Kersti Kaljulaid. Foto: presidendi kantselei

Eesti president Kersti Kaljulaid võib kandideerida 2021. suvel vabanevale Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk nn maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikohale, kirjutab ERR oma allikatele tuginedes. Presidendi kantselei kinnitas, et Kaljulaid kaalub võimalust. Kuna tema ametiaeg lõpeb alles sügisel, tähendaks see presidendiameti ennetähtaegset maha panemist.

“Plaaniks on seda veel palju nimetada, sest Kersti Kaljulaid on president tuleva aasta oktoobrini ja keskendub sellele tööle, nagu ta on teinud seda viimased neli aastat. Aga tõsi ta on, et rahvusvaheliste organisatsioonide juhte otsitakse ja president Kaljulaid on andnud nõusoleku, et tema kandidatuuri sobivuse üle võib arutada,” sõnas Kaljulaidi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ERRile.

ERR-ile teadaolevalt on ka peaminister Jüri Ratas rääkinud mitmete riigijuhtidega, et saada toetust Kaljulaidi kandidatuurile.

OECD asutati 1961. aastal, sel oli 20 asutajariiki, neist väljastpoolt Euroopat Kanada ja USA. Praegu on OECD-l 36 liikmesriiki. Eesti sai OECD liikmeks 9. detsembril 2010. Eesti suursaadik OECD juures on Clyde Kull. OECD peakorter asub Pariisis.

Toimetas Jaanus Vogelberg