Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Kaja Kallas teatas riigikogus rahvaesindajate arupärimistele vastates, et pered ei tohiks arvestada oma eelarve planeerimisel kehtivate peretoetustega. 

Kallase poole pöördus küsimusega (16:52) Keskerakonna riigikogu saadik  Maria Jufereva-Skuratovski, kelle küsimuse sisuks oli, miks valitsus vähendab perede, eriti suurte perde toetuseid just nüüd kui elukallidus tõuseb ja toimetulek muutub perede jaoks järjest keerulisemaks? Ühe täpsema küsimusena uuris keskerakondlane, et mida reformierakondlane soovitab neile peredele, kes on arvestanud oma pere eelarve planeerimisel kehtivate peretoetusega.

"Esiteks, mida te soovitate nendele peredele, kes on juba teinud lähtuvalt kehtivatest peretoetustest oma pere eelarve ja arvestanud, et oleks õige hetk oma elamistingimusi parandada?" küsis ta. 

Reformierakondlane vastas:  

"Aitäh! Head arupärijad! Vastan küsimustele. Mida soovitate nendele peredele, kes on teinud lähtuvalt uutest täna kehtivatest peretoetustest oma pere eelarve ja arvestanud, et just praegu on näiteks hetk oma elutingimusi parandada? Riigi poolt ei ole just kõige õigem anda signaal, et laste- või peretoetustega on mõistlik oma elutingimusi parandada."

Ühe lahendusena oma elamistingimuste parandamiseks soovitab Kallas peredele näiteks võtta KredExi käendusega laenu.

Toimetas Karol Kallas