Reformierakondlased Kaja Kallas ja Yoko Alender ning endine keskerakondlane Evelyn Sepp jagasid Twitteris ebakultuurset poliitilist provokatsiooni, milles süüdistatakse EKREt Putini asja ajamises. Foto: Facebook

Reformierakondlased Kaja Kallas ja Yoko Alender ning endine keskerakondlane Evelyn Sepp jagasid Twitteris isamaalase Ott Kaldma provokatiivset valimisreklaami, milles süüdistatakse EKREt Putini asja ajamises.

Reformierakonna esinaise Kaja Kallase hinnangul võib selle reklaami järgi järeldada, et "Isamaa fraktsiooni toetus Helme umbusaldamisele on olemas".

Reformierakonna parlamendisaadik Yoko Alender jagas seda reklaami oma seinal Kallase konto kaudu ilma täiendava kommentaarita.

Küll lisas postitusele omapoolse kommentaari aga endine keskerakondlane Evelyn Sepp, kes samuti seda pilti oma Twitteri kontol jagas. Selles nimetab ta rahvastikuminister Riina Solmani (Isamaa) iibeministriks ning võrdleb EKRE juhti Mart Helmet Hitleri ja Putiniga.

Täna lõunase seisuga olidki seda pilti Twitteris jaganud vaid Kallas, Sepp ja Alender, kes kõik postitasid selle oma kontole 16. mail.

Poliitilise provokatsiooni taga on erakonna Isamaa liige

Teadaolevalt pärineb provokatiivne valimisreklaam algselt aga Facebooki grupist Rahvuslased ning selle autoriks on lehe isamaalasest administraator Ott Kaldma, kes toetab ühtlasi ka Kõigi Eesti liikumist.

Esmakordselt postitas Kaldma selle rahvuslaste gruppi 2. mail koos kommentaariga: "EKRE on Putini sülekoer, nende kurss viib meid itta, nad on Euroopa liidu ja NATO Eestis viibimise vastu! Ainult orjahing valib neid, tõeline rahvuslane valib ISAMAA!"

Teist korda postitas ta selle samasse gruppi 16. mail, sildistades seejuures ekrelasi veel täiendavalt "euroopa putinistide häälekateks kaasakiitjateks", "lakeideks" ja "Kremli käpikuteks", kes kordavad "viimasel ajal aina tihedamini kõikide teiste putini käsilaste teese ning seisukohti!" 

Ühtlasi süüdistas ta EKREt igapäevases valetamises ja laimamises ning väitis, et EKRE on "oht Eesti julgeolekule".

Eelneval päeval rahvuslaste gruppi tehtud postituses heidab Kaldma aga EKREle ette Krimmi annekteerimist palavalt heaks kiitvate putinistide ees põlvitamist.

Sellal, kui EKRE nn "konservatiivid" põlvitavad Krimmi annekteerimistpalavalt heaks kiitvate putinistide ees, kutsuvad…

Posted by Ott Kaldma on Kolmapäev, 15. mai 2019

 

Kriitikud: selline provokatsioon on alatu ja madal

"Ma ei tea, kas see on kellegi provokatsioon (eesmärgiga külvata tüli ja umbusku) või tõesti Isamaa katse EKRElt valijaid üle lüüa. Kui viimane, siis on see küll äärmiselt alatu ja kõneleb selle tegijaist nii mõndagi," leiab vaimulik ja kolumnist Veiko Vihuri.

"Madal, väga madal!" kommenteerib poliitilist provokatsiooni oma Facebook'i seinal ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid. "Ma ei näe, kuidas Kaja Kallase poolt valimiste eel sellise laimu levitamine erineks nt sellest, kui Martin Helme levitaks Kallase kohta meemi, mis ütleks, et Siim Kallas on ebausaldusväärne miljonivargast juudinäru. Mingi elementaarne kultuursuse tase võiks siiski säilida, või mis?!"