"Appi, nüüd tuleb musi!" Ungari peaminister Viktor Orbán (vasakul) ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker. Foto: Scanpix

George Sorosega seotud poliitilised figuurid on kirjutanud Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile ning nõudnud, et Euroopa Liit peataks Ühtekuuluvusfondi maksed Ungarile.

Kunagine Saksa rahandusminister Hans Eichel ning endised Euroopa Komisjoni volinikud Pascal Lamy, Franz Fischler ja Giannis Paleokrassas selgitavad, et rahakraanid tuleks keerata kinni, kui Ungaris just "ei taaskehtestata demokraatlikke põhivabadusi ega astuta samme korruptsiooni vastu," kirjutab Breitbart viitega Euronewsile.

"Me oleme veendunud, et see oleks samuti eeltingimuseks Euroopa Liidu rahastuse jätkamiseks vähem arenenud piirkondadele – mis on Euroopa Liidu tuleviku jaoks asendamatu – perioodil pärast aastat 2020, võttes arvesse kasvavat rahulolematust kõikjal Euroopas selle pärast, kuivõrd ebaefektiivselt ja ebakohaselt Euroopa Liidu rahastust kasutatakse."

Eichel ja Lamy on Sorosega seotud Euroopa Välissuhete Nõukogu (European Council on Foreign Relations, ECFR) kaudu, kuuludes selle liikmete nimekirja.

Euroopa Välissuhete Nõukogu asutasid Soros ja tema Avatud Ühiskonna Fond, kes rahastavad seda tänaseni miljonite dollaritega aastas.

Euroopa Välissuhete Nõukogu alustas tööd 2007. aasta oktoobris.

Uue nõukogu 50 asutajaliikme seas on endisi peaministreid, presidente, Euroopa Komisjoni volinikke, praeguseid ja endisi parlamendiliikmeid ja ministreid ELi liikmes- ja kandidaatriikidest, kirjutas tookord Avatud Eesti Fondi andmetele toetudes Postimees.ee ning tõi esile, et teiste seas leiab esinduslikust nimekirjast ka Mart Laari.