Prestiižika Cambridge’i ülikooli uuringu valguses on lammastel võime tunda arvutiekraanilt ära inimeste näofotod. Teiste seas treeniti lambad ära tundma endist USA presidenti Barack Obamat. Foto: Scanpix

Täna Helsingis Nordic Business Forumil sõna võttev Barack Obama on vahel esinemiste eest küsinud 400 000 dollarit, kirjutab Äripäev viitega ajalehele Helsingin Sanomat.

Leht toob esile, et kui USA presidendina ametis olles kritiseeris Obama teravalt Wall Streeti paksude pankurite ahnust, soostus ta ametiaja lõppedes esinema kenakeste summade eest mitmel finantsasutuste üritusel.

Kuigi Obama Helsingi honorari pole avaldatud, oletavad vaatlejad kahepäevase ürituse piletihinna alusel, et kasinalt talle ei maksta.

Nimelt on ürituse odavaima pääsme hind tuhat eurot, VIP-pileti eest tuleb aga kukrut kergendada 3700 euro võrra – kuid hinna sees on ka ühispilt Obamaga.

Postimehe andmetel võib viibida Helsingis Obamat kuulamas ligi tuhat eestlast.

Foorumi veebilehe järgi on tegemist suunatud vestlusega.

Oma kahe ametiaja jooksul kahekordistas Obama riigivõla ja ei suutnud esimese USA presidendina ühelgi võimuaastal tagada üle 3 protsendilist majanduskasvu.

Obama ähvardab jätta ära kõne Taanis, kui tasu avalikustatakse