Kamala Harris Marylandi osariigis sündimata laste tapmise õiguse kõnekoosolekul, 24.06.2024 Foto: Scanpix

Ajal kui Ameerika Ühendriikide avalikkus peab aru, kes võiks olla demokraatide järgmine presidendikandidaat, nõuab asepresident Kamala Harris endale tähelepanu, kuna tema eiramine "solvaks musti valijaid".

Harris on mures, et tema asemel määrab Demokraatlik Partei Ameerika Ühendriikide 2024. aasta presidendivalimiste kandidaadiks valge inimese. Ta leiab, et kui Joe Biden peaks kõrvale astuma, siis presidendiks peaks kandideerima tema, vahendab Telegraph.

Seni siiski Biden tagasi astuda ei kavatse ja Harris on jätkuvalt tema asepresidendi kandidaat.

Siiski mängitakse demokraatide juhtkonnas uute presidendikandidaatide nimedega, kelle hulgas "musta naist" Harrist ei ole.  

Hetkel peetakse Bideni tõenäolisteks asendajateks kas California osariigi kuberneri Gavin Newsomi või Michigani kuberneri Gretchen Whitmeri. Ühe Harrise liitlase sõnul on sellised kandidaadid paljude jaoks "solvavad". 

Viimastel kuudel on hakanud Demokraatliku partei musta rahva toetus hääbuma, mis tähendab, et Vabariikliku Partei kandidaat Donald Trumpil on suurem võimalus võita mitmes "kõikuvas" osariigis. 

Harrise kõige suurem mure on siiski selles, et teda tahab arvamusküsitluste kohaselt presidendina näha veelgi vähem inimesi kui Joe Bidenit. Kui hetkel on Bideni ja Trumpi toetus enam-vähem võrdne, siis Trumpiga võrreldes on Harrise toetus kuue protsendi võrra madalam.

Kommentaatorite sõnul panustab Harris rassismile. Tema peale on pahased isegi "noorte türklaste" moodi paadunud progressiusklikud.

Toimetas karol Kallas