Kanada homoringkondades on saanud suure poolehoiu osaliseks 8-aastane poisike, kellest on tantsulavadel tüdrukuks riietununa ringi aeledes kujunenud homoportaalide lemmik ja suur staar.

Poisike, keda hüütakse tema õe poolt pandud nimega Lactatia, osaleb nn dragqueen'i ehk transvestiidina homoseksuaalide ja nn transsooliste vogue-tantsu võistlusel, kus ta naudib suurt menu.

Lactatia hakkas oma vanemate toetusel vogue-tantsu tunde võtma juba 7-aastaselt. Hiljuti astus ta Montrealis üles ka mööda maailma tuuritava Werq the World transvestiidišõu raames, viibides publiku ovatsioonide saatel laval koos šõu staari, transvestiit Bianca del Rioga.

"Igaüks võib teha elus, mida ise tahab," ütles Lactatia intervjuus väljaandele LGBT in the City [seksuaalvähemused linnas – toim.]. "Pole tähtsust, mida kõik teised arvavad. Kui sa tahad olla transvestiit ja su vanemad ei luba, siis on sul vaja uusi vanemaid," toonitas homoseksuaalide tähelepanust võlutud poisike.

Teiste homouudiste portaalide seas on Lactatia tegemisi kajastanud Gay Times UKNew Now NextPink NewsTowleroad ja Advocate. Väljaande LGBT in the City sõnul on eesmärgiks saada Lactatia esinema liberaalide seas väga populaarsesse telesaatesse "Ellen deGeneres Show".

Paralleelselt viiakse Kanadas seadusandlikul tasandil ellu muudatusi, milles kriitikud näevad ideoloogilise totalitarismi jõulist pealetungi.

Ontario provintsis võeti 1. juunil vastu seadus, mis kannab nime Bill 89 ning mille kohaselt saab lapsed nn LGBTQI-agendaga mitte nõustuvatelt vanematelt ära võtta. Samuti võimaldab seadus ametiasutustel keelduda laste lapsendamise või hooldamisele andmisest perekondadele, mis ei kiida nn seksuaalvähemuste agendat heaks. Seaduse kohaselt tuleb laste parimate huvide määratlemisel arvesse võtta nende endi nägemust oma sooidentiteedist või soolise eneseväljendamise soovidest.

Sarnase suunitlusega muudatused kehtivates korraldustes võeti vastu ka Illinois osariigis USA-s, kus osariigi laste ja perede ministeeriumi uute regulatsioonide kohaselt "tuleb paigutada kõik LGBTQ-lapsed nende hoiakuid toetavatesse ja turvalistesse elukohtadesse, kus nad saavad LGBTQ-asjus kompetentset meditsiinilisi ja psühholoogilisi teenuseid ning omavad võrdseid võimalusi ja ligipääsu vajalikule hoolekandele."

Selle eesmärgi poole pürgimiseks peavad kõik lastekaitseametnikud läbima kohustusliku koolituse, et omandada LGBTQ-vallas vajalik kompetentsus. Kõnealuse koolituse edukas läbimine on ühtlasi eelduseks lastekaitse valdkonnas töötamiseks litsentsi saamisele.

Nende uute korralduste kohaselt ei tohi nn LGBTQ-lapsed mingil juhul olla pandud elama kohtadesse, kus hooldajad nende hoiakuid heaks ei kiida ning kus lähtutakse jäigast traditsioonilisest soolisest jaotusest. Regulatsiooni kohaselt peavad LGBTQ-laste hooldajad kasutama nende lastega suheldes laste endi poolt eelistatud nime ja soolist asesõna, mille hulka kuuluvad ka sooliselt neutraalsed ingliskeelsed uudis-asesõnad "ze" ja "hir".

Kriitikud toonitavad, et niisuguseid korraldusi kehtestatakse viidates teaduslikele kaalutlustele, ent tegelikult on need kantud üksnes ideoloogilistest ambitsioonidest.

"Puuduvad igasugused teaduslikud andmed selle kohta, nagu oleks see laste parimates huvides, et nende sooline düsfooria heaks kiidetakse. Vastupidi, parimad uuringud kinnitavad, et kui soolist düsfooriat heaks ei kiideta ja seda normiks ei tunnistata, taandub see vanuse lisandudes ajapikku," selgitas Laurie Higgins Illinoisi Perekonna Instituudist.

Kanada välisminister Chrystia Freeland teatas aga teisipäeval peetud kõnes, et vaba ligipääs abordile ning nn seksuaalvähemuste õigused on riigi peaminister Justin Trudeau välispoliitikas kesksel kohal. Kanada saatkond oli USA, Austria, Ühendkuningriigi ja mitmete teiste välisriikide saatkondade kõrval üks neist, mis heiskas 17. mail 2013 oma fassaadil vikerkaarelipu, et tervitada kooseluseaduse menetlusse andmist Riigikogus.

Kanada välisministri sõnul on "abordiõiguse" ja "homoõiguste" kui Kanada väärtuste edendamine riigi välispoliitika keskmes

Juhtkiri: karm reaalsus – homoliikumine teeb lastest kultuurisõja võitlusvälja

Sallivusõpetus lastele: turule tuuakse maailma esimene "transsooline" nukk

Homoaktivistid nõuavad, et printsess Elsa oleks ülimenuka multifilmi teises osas lesbi

Rootsi lasteaias korraldatakse LGBTQ teemanädal