Peaminister Justin Trudeau parlamendis pisaraid pühkides ning ninaga luristades LGBTQ2-kogukonnalt ametlikult andestust palumas, et neid eriti just külma sõja ajal diskrimineeriti. "T" tähendab transsoolisi, kelle elu nüüd vanglates väärikaks saab. Foto: Scanpix

Kanada korraldab ümber oma riikliku kinnipidamiskohtade süsteemi ning võimaldab vangidel istuda trellide taga “soolise identiteediga” sobivas seltskonnas.

Niiviisi saavad end naiseks nimetavad mehed kanda karistust naistevanglas ning vastupidi, vahendab The Daily Caller.

Ühtlasi peavad valvurid ja kogu vanglapersonal kasutama vangide puhul nende poolt endale omistatud sugupoolt tunnustavaid pronoomeneid ning naise- või mehenime, mille nood endale on pannud.

Vangla kataloogist hakatakse neile andma nii naistele kui meestele mõeldud asju – sõltumata anatoomiast või ametlikesse dokumentidesse märgitud soost.

Transsoolistele vangidele tagatakse “isikupärastatud protokollid” muuhulgas duši all ja tualetis käimise küsimuses.

Neile antakse valida, kas alasti läbiotsimise, uriiniproovide ja jälgimiskaameratega tegeleksid nais- või meessoost vanglaametnikud.

Lisaks ei lubata vanglatöötajatel vangide soolist identiteeti avalikkusele paljastada, sest tegemist on konfidentsiaalse informatsiooniga, mida võib avaldada vaid vajaduse korral ja isikutele, kes otseselt vangide eest hoolt kannavad.

Muutused tulenevad föderaalvalitsuse poolt Kanada inimõiguste seadusesse lisatud keelust diskrimineerida inimesi “soolise identiteedi ja väljenduse” tõttu.

Feministid: “identifitseerujad” ohustavad vanglates naisi