Foto: Bigstockphoto

35-aastasele Ontarios elavale mehele ei siirdatud neeru ja ta suri, kuna teda polnud eelnevalt Covidi vastu vaktsineeritud. Enne surma küsiti tema naiselt, kas tema mehe elundeid võib taaskasutada.

Garnet Harper suri käesoleva aasta 23. mail 35-aastasena viienda astme neeruhaiguse tõttu, mis tuvastati tal 2022. aasta veebruaris. Harperi vennad olid valmis talle oma neerud annetama, kuid haiglad isegi ei kaalunud seda võimalust, kuna patsient ei avalikustanud neile, kas teda on mRNA vaktsiiniga süstitud või mitte, vahendab The Counter Signal.

Harperi viimastel eluhetkedel pöördusid Garneti naise Meghan Harperi poole haigla õed ja ütlesid talle, et kohe helistab talle Trillium Gift Of Life Networki (Trilliumi Eluanni Võrgustik; TGLN), mis on organite annetamise võrgustik, esindaja. 

Kanada tervishoiu valdkonna töötajatel soovitatakse võtta ühendust Trilliumiga, kui nad arvavad, et mõni nende surev patsient on organite annetamiseks sobiv kandidaat.

"Nad helistasid mulle, kui ma istusin oma sureva mehe kõrval ja küsisid minult, kas nad võivad tema organid omale võtta," rääkis Garneti abikaasa ajakirjanikule.

"Seda tehti peale seda, kui haigla keeldus talle organi siirdamise tegemisest, kuna ta polnud selleks piisavalt sobiv… Ma ei suuda oma tundeid kirjeldada."

"See ajab mind oksele," rääkis abikaasa.

Viie lapse ema Meghan Harper nentis, et Trilliumist helistanud naine ei olnud kursis asjaoludega, et tema mees suri, kuna talle ei tehtud organi siirdamist koroonavaktsiini mittemanustamise tõttu.

Toimetas Karol Kallas