Monctoni peapiiskop Valery Vienneau. Foto: ekraanitõmmis

Monctoni peapiiskop Valery Vienneau andis välja korralduse, mis lubab missadel osaleda ainult neil katoliiklastel, kes on täielikult vaktsineeritud, vahendab National Catholic Register.

Korraldus hõlmab kõiki katoliiklasi alates 12. eluaastast ja puudutab osalemist missadel, ristimistel, matustel, koguduse kokkusaamistel, kateheesis jne.

Korralduse täitmiseks alustatakse sakramentaalsele talitusele või muule üritusele sisenemisel vaktsiinipasside kontrolli. Kontrollitute nimed märgitakse üles, et järgnevatel kordadel saaks lasta inimest sisse nime alusel. Ühtlasi võib neid nimekirju küsida ka provintsi valitsus, nentis peapiiskop. 

New Brunswicki provintsis elab üle 750 000 inimese (neist pooled on katoliiklased), kellest on 77,5% täielikult vaktsineeritud ja ühe doosiga on vaktsineeritud üle 86% elanikest. Alates pandeemia algusest on provintsis olnud ligi 3200 koroonasse haigestumist, viirusega seoses on surnud 48 inimest. Hetkel on hospidaliseeritud 17 inimest. 

New Brunswicki provintsis on ka laiem vaktsiinipassi nõue. Valitsus on andnud välja korralduse, mille alusel pääseb näiteks kinodesse, teatritesse, kontsertidele, näitustele, restoranidesse (sh söögikohtade välialadele) ja spordisaalidesse ainult vaktsiinitõendiga. 

Peapiiskop Vienneau andis korralduse peapiiskopkonnale pärast kohtumist provintsi valitsusega. Peapiiskop sõnas, et kui valitsusametnikud selgitasid talle juhtnööre, siis nad märkisid, et neil on ainult üks eesmärk – tõsta provintsis täielikult vaktsineeritud inimeste arvu. 

Provintsi valitsus on ühtlasi teatanud, et nende eesmärk on saavutada elanikkonna 90% täisvaktsineeritus. Lisaks pole uues korralduses enam võimalust keelduda vaktsiinist religioossetel või filosoofilistel põhjustel, kuna neid toodi tihti aluseks, kui lapsevanemad keeldusid oma lapsi vaktsineerimast. 

Vatikani Usukongregatsioon on samas andnud teada, et vaktsineerimine ei ole moraalne kohustus ja seetõttu peab see olema vabatahtlik. 

Toimetas René Allik