Kanada peaminister Justin Trudeau (vasakul) Foto: Scanpix

Kanada on kehtestanud lennujaamades kohustusliku koroonaviiruse kontrolli, milleks kulub käesoleval aastal 411 miljonit dollarit.

"Kuigi enamik riike on lõpetanud lennujaamades kohustusliku koroonatestimise ja ajal, mil lennufirmad, lennujaamad ja turismitööstus on palunud Justin Trudeaul testimine lõpetada, sest lennukitega reisijad kannatavad kaose all piiril, kulutab liberaalne valitsus 411 miljonit dollarit kohustuslikule COVID-testimisele lennujaamades," kirjutab Kanada parlamendiliige Rempel Garner oma kodulehel. 

Garner sai kulu kohta informatsiooni pärast järelepärimise esitamist valitsusele. 

"See on šokeeriv. Samal ajal, kui kanadalastel on raskusi toiduainete ostmise ja kodu kütmisega, on selline raha pillamine andestamatu. Kanada turismitööstus ja lennufirmad – ja kõik kanadalased üldiselt – on väärt, et nende käes palutakse vabandust ja toimunut selgitatakse," sõnas Garner. 

Kanada avaliku tervishoiu amet on peale selle veel tõdenud, et mainitud summa on kõige madalam hinnang käesoleva aasta kogukulule, kuna ostetavate teenuste eest ei ole kõik arved veel laekunud. 

Enamik sellest maksumaksjate rahast on laekunud koroonatestimist teostatavatele erafirmadele. Nii näiteks on saanud Quebeci ettevõtted Biron Groupe Sante 78,4 miljonit, Switch Health Holdings Inc. 22,2 miljonit ja LifeLabs LP 194,4 miljonit dollarit. 

Lisaks sellele on Trudeau valitsus kulutanud 54 miljonit dollarit karantiini jälgimise telefonirakendusele ArriveCAN, vahendab LifeSiteNews

Toimetas René Allik