Dr Roger Hodkinson Foto: WMA

Kanada tipppatoloog Dr Roger Hodkinsoni sõnul on tänase Covid-19 kriisi näol tegemist "ohtliku poliitikute arsti mängimisega" ja "seni suurima pahaaimamatu avalikkuse kallal toime pandud pettusega".

Hodkinson esines Covid-19 piiranguid maha tegeva avaldusega Kanada Alberta provintsi kogukonna ja avalike teenuste komitee (Community and Public Services Committee) ees ja tema videoesinemine jõudis ilmavõrku, vahendab Zerohedge.

Hodkinson juhib biotehnoloogia ettevõtet Western Medical Assessments, mis toodab muuhulgas Covid-19 teste ning tema meditsiiniteaduslik taust on oma valdkonnas eeskujulik.  

"Selle [Covid-19] ümber on puhkenud täiesti põhjendamatu hüsteeria, mida õhutavad meedia ja poliitikud ning see on võtnud pöörased mõõtmed. Minu arust on tegemist suurima kurja mitte karta oskava avalikkuse kallal toime pandud pettusega," rääkis patoloog.

Tema sõnul pole viiruse leviku tõkestamiseks võimalik teha muud kui ainult kaitsta vanemaid rohkem haavatavaid inimesi ja kogu situatsioon kujutab endast "poliitikute arsti mängimist ja see on väga ohtlik mäng".

Hodkinsoni sõnul on "sotsiaalne distantseerumine kasutu, sest Covid levib aerosoolide kaudu, mis võivad enne maha langemist "reisida" kuni 30 meetri kaugusele". Ta kutsus ametnikke ja poliitikuid üles igasugustele piirangutele kohe lõppu tegema, et hoida ära piirangutest tingitud kahju ühiskonnale.

Tema sõnul pole maski kandmise kohustusel samuti mitte mingisugust mõtet. "Maskid on täiesti kasutud. Pole olemas mitte mingisugust teaduslikku tõestust, et need oleksid [viiruse leviku vastu] tõhusad," jätkas Hodkinson.

"Paber- ja riidemaskid on ainult oma vooruslikkuse kuvamine. Suuremal osal juhtudest ei osata neid isegi õigesti kanda. Maskide kandmine on naeruväärne. Ma näen neid hariduseta, õnnetuid inimesi – ma ei ütle seda halvustades –, kes käivad ringi nagu lemmingud, kuuletudes ilma igasuguse aluseta maskikandmise kohustusele, milleks pole mingit põhjust," jätkas tunnustatud patoloog.

Arst kurjustas ka PCR (polümeraasi ahelreaktsiooni) testidega, juhtides tähelepanu asjaolule, et "positiivne testitulemus ei tähenda tingimata kliinilist nakatumist" ja kogu testimise peaks ära lõpetama, sest valetavad testide tulemused "toidavad avalikkuse hüsteeriat".

Hodkinsoni sõnul on Alberta provintsis alla 65-aastaste inimeste Covid-19 nakatumisel elust lahkumise risk üks kolmesaja tuhande kohta ja see on lihtsalt pöörane, et terve ühiskond pannakse lukku "ainult järjekordse tõsisema gripi" pärast. 

"Ma olen äärmiselt nördinud, et see [piirangud] on jõudnud nii kaugele ja see kõik tuleks juba homsest kohe ära lõpetada," võttis Hodkinson oma pöördumise kokku.

Hodkinsoni arstiteaduslik taust on laitmatu ja seda tunnistavad ka mitmed kutse- ja teadusühendused.

"Ta on saanud oma üldised meditsiiinikraadid Ühendkuningriigi Cambridge'i ülikoolist (MA, MB, B Chir). Ta on olnud Corpus Christi College'i teadlane. Residentuuri läbis ta Briti Columbia ülikoolis ja peale seda sai temast tippkutseühingute, Kuningliku kolleegiumi poolt tunnustatud üldpatoloog ja Ameerika patoloogide kolleegiumi liige.

Dr Hodkinsoni etteastet saab kuulata: