Karavaniliige Hondurasest kõnnib Tijuana reoveetorus Ühendriikide suunas sinna illegaalselt sisenemise eesmärgiga. Foto: Scanpix

USA konsulaati Tijuanas on laekunud nimekirjad nõudmistega karavani koosseisus Kesk-Ameerikast tulijatelt, kes nõuavad sissepääsu või 50 000 dollarit igaühele koju tagasi minemise eest.

Grupp, kes kõigile oma liikmetele 50 000 dollarit taotleb, on umbkaudu 100-liikmeline, vahendab ZeroHedge.

Konsulaadi töötajate küsimuse peale, kuidas selle summani jõuti, vastas grupi eestkõneleja Alfonso Guerrero Ulloa, et nad valisid selle arvu "kui grupp".

Ulloa ise saabus Hondurasest. Ta tunnistab, et "teile võib see summa suur tunduda. Aga võrreldes kõige sellega, mis Ühendriigid Honduraselt on varastanud, on see summa väike."

Taotlus esitati konsulaadile teisipäeval kell 11 hommikul ning ametnikel on vastamiseks 72 tundi.

Grupp ei ole veel otsustanud, mida keeldumise korral ette võtta, kuid Ulloa kinnitas, et "me ikka otsustame kui grupp."

Konsulaadile esitati mõned tunnid hiljem ka teine kiri.

Selles kirjas nõuab ligikaudu 50 karavaniliiget, et USA tõstaks varjupaigataotluste tempo San Ysidro piiripunktis 300 taotlejale päevas.

Hetketempo on 40 – 100 varjupaigataotluse läbivaatamist päevas.

Selle teise grupi liikmetest umbes 15 osalesid mitu nädalat tagasi ka edutus näljastreigis.

Ühtlasi on nad on pöördunud kohalike Mehhiko immigratsiooniametnike poole palvega mitte teha munitsipaalpolitseiga koostööd nende väljasaatmisel.

Ootajate olukord Tijuanas pole roosiline.

"Paljud lahkuvad, sest siin pole lahendust," ütles Douglas Mitute (38). "Meie arvasime, et nad lasevad meid sisse. Aga Trump saatis sotsiaaltöötajate asemel sõjaväe."

Toimetas Urho Meister