Via Baltica ääres seistes möödub inimesest keskmiselt üks autorong minutis. (Pilt on illustratiivne.) Foto: Piqsels

Isamaa, sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna valitsus on teinud vähegi mõtlevatele inimestele üksikasjalikult selgeks, et Eestist ja eestlastest ei hoolita. 

Keegi kuskil on võrrelnud Eestis ja Euroopa keskel kesk- ja varauusajal elanud inimeste olemust viisil, et kui mõni mõisnik muutis Eesti talupoja elu väljakannatamatuks, siis läks ta metsa ja pani omale paela kaela. Euroopa talupoeg läks seevastu mõnele teeotsale mõisnikku ootama, kaasas kas hang, vikat või midagi muud vastavaks otstarbeks sobivat. Selle tõttu oli viimastel võrreldes eestlastega märksa parem elu, kuna mõisnikud tundsid austust elu vastu ja erinevalt Eesti Venemaa tsaaririigi heaks toimivatest Balti-Saksa mõisnikest, oma talupoegadest viimast välja ei pigistatud.

Kaasaegne tsivilisatsioon töötab mõistliku hinnaga elektri peal ja kui elekter muutub väljakannatamatult kalliks – mida see on viimaste kuude jooksul olnud – siis on pigem varem kui hiljem lõpp ka senisel tsiviliseeritud elul. 4000 eurot megavatt-tunni elektri eest tähendab peatset kaost, ulgumist ja hammaste kiristamist.

Meie valitsus paraku sellest aru ei saa. Kui see jõuk võib-olla nii rumal ei olegi, siis kardetakse rohkem eurokomissare ja -direktiive kui taeva kaela kukkumist ning oma inimesi. See peab olulisemaks nürimeelsele progressiusule ja ebateadusele rajatud kliimaapartheidi kui Eesti tulevikku.

Kui Eesti inimesed ei taha ise endale paela kaela panna, siis tuleb olukorra normaliseermiseks võtta ette midagi drastilist.

Midagi sama normaalset ja loomulikku kui on ette võtnud Kanada veoautojuhid ning Hollandi põllumehed.

Alustama peab loomulikult rääkimise ja hoiatustega. Seejärel võiks mõnel tööpäeval tunniks ajaks Tallinna-Tartu, Tallinna-Narva ja Via Baltica kinni panna. Eriti hästi sobivad selleks hommikused tunnid. Kui sellest ei piisa, siis kaheks tunniks ja nii edasi. Ehk mõni põllumees ohverdab ka mõne põhupalli, millega saab meeleavalduste ajal lõket teha. Põllumehed peaksid olema ühed tänase valitsuse hullumeelsuse suurimad kannatajad. Stenbocki maja ette võiks ka sõnnikut viia.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on lubanud, et nemad on valmis heitmekaubanduse- ja elektribörsilt lahkumise nimel korraldama suuri meeleavaldusi.

Otto von Bismarcki üks maailma toimimise järeldustest kõlab: "Kõik suurriikide vahelised lepingud ei ole enam siduvad, kui need satuvad vastuollu olelusvõitlusega." Teistpidi sõnastades: kui küsimuse all on riigi ja rahva eksistents, siis saadetakse igasugused lepingud, direktiivid ja määrused karu juurde. Kellel natukenegi on arusaamist, näeb, et Euroopa Liidu suurriigid Saksamaa ja Prantsusmaa käituvad nii kui neile selleks mõni sisemaine kriis jalahoobiga märku annab.

Jäägem eestlasteks, kuid saagem eurooplasteks!