Terviseameti ja Kuressaare haigla vahel paistab olevat kujunenud üha paisuv konflikt, millest annab tunnistust ka Terviseameti otsus hakata Saaremaalt Covid-19 patsiente mandrile toimetama, ilma et seda oleks Kuressaare haiglaga kooskõlastatud. Olukorda kommenteerivad Varro Vooglaid ja Jaanus Vogelberg.

Terviseamet käivitas täna plaani Kuressaare haiglast paljude Covid-19 patsientide mandril asuvatesse haiglatesse ära toomiseks – väidetavalt selleks, et vähendada Kuressaare haigla ülekoormust ja aidata taastada haigla tavapärast töörütmi.

Kuressaare haigla ravijuht doktor Edward Laane ütleb aga, et selline plaan ei ole nendega kooskõlastatud ja sellele ollakse selle vastu, kuna Kuressaare haigla ei kannata ülekoormuse all (88-st voodist on täidetud vaid 58) ja raskelt haigete patsientide transportimine pole põhjendatud.

Pidades silmas juba nädalaid Terviseameti ja Kuressaare haigla vahel väldanud pingeid ning alles eile esile tulnud ja Terviseameti kriitika pälvinud asjaolu, et Kuressaare haiglas püütakse Covid-19 patseinte ravida ka hüdroksüklorokviini ja C-vitamiiniga, tõusetub küsimus sellest, mis on Terviseameti sammude tegelikuks tagamaaks.

Kuressaare haigla juhi doktor Laane kommentaari olukorrale saab vaadata siit.

Kuula videost lähemalt!