Varahommikune Macron. Foto: Scanpix

Pärast Itaalia ähvardust vetoga ja ärajäänud õhtust pressikonverentsi on Prantsuse president Emmanuel Macron käimasoleva Euroopa Liidu "migrandikohtumise" kohta varavalges teatanud diili saavutamisest.

"Lihtsalt paari sõnaga, et pärast üheksat tundi töiseid kõnelusi on diil saavutatud ja see on hea uudis Prantsusmaale," vahendab ZeroHedge.

"See on koostöö ja euroopaliku koostegutsemise vili, mis võitis – ja mitte need, kes pooldasid kokkuleppe sündimata jäämist või riiklikke otsuseid, mis poleks olnud ei efektiivsed ega kestvad."

Euroopa Liidu diplomaatide teatel puudutab kokkulepe migrantide ja varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuste loomist sellistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse, kes sellega vabatahtlikult soostuvad.

Diplomaadid toonitavad, et kokkuleppe sõnastus on udune ja ebamäärane.

Berliinis kõvasti kõikuval kantsleritoolil istuv Angela Merkel ütles pärast teadaannet diilist, et "Euroopa Liit seisab migratsioonisurvega silmitsi veel kaua aega," kuid leitud olevat "koherentne" lahendus.

"Kauaks kestma jäävast migratsioonisurvest" kõneles ka Macron.

Austria kantsler Sebastian Kurz on kinnitanud, et tulenevalt diilist võivad vastuvõtukeskusi oma territooriumile rajada ka Itaalia ja Kreeka – kui nad seda soovivad.

Daily Expressi andmetel on ka Itaalia peaminister Giuseppe Conte tulemusega rahul.

Macron ohverdab Euroopa Aafrika tuleviku heaks