Jaan Sööt ei saa mitte vaiki olla. Foto: Wikipedia

Jaan Söödi hinnangul on eestivaenulike jõudude surve muutunud niivõrd väljakannatamatuks, et tarvis on tõsta tõrvik ning tungida poliitikasse, alustades juba eelseisvatest kohalikest valimistest.

Tuntud muusik ei suuda jääda kõrvaltvaatajaks olukorras, kus eesti lapsi sõimatakse avalikult ajupestud natsideks. "Kaua ma seda olukorda ikka kodus kirun, võtan parem ise midagi ette," põhjendas Sööt oma sammu.

Otsust kiirendas tänavu juulis ajalehes Sirp ilmunud noorkirjaniku Mikk Pärnitsa artikkel "Lühike ülevaade Eestist kui apartheidi riigist".

"See, kuidas autor suhtus Eesti lastesse ja eestlastesse, oli minu jaoks täiesti arusaamatu. Veelgi vastuvõetamatum oli minu jaoks kultuuriminister Indrek Saare reaktsioon," ütles Sööt.

"Sotsialistide ja teiste eestivaenulike jõudude surve on muutunud Eestis nii jõuliseks ja väljakannatamatuks, et pean lihtsalt toetama positiivset ja rahulikul meelel esindatavat konservatiivsust ja rahvuslikkust," tõdes endine Eesti Rahva Muuseumi vanemteadur ja Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna õpetaja, selgitamaks kandideerimist rahvuskonservatiivide ridades.

"Järjest rohkem võetakse avalikus ruumis sõna, et eestlane olla on väga paha, eestlane on rahvusena automaatselt nats ja rassist."

Sööt selgitas taustaks, et paljud tema tutvuskonnast, lauljad ja teised kultuuriinimesed mõtlevad samamoodi nagu tema, aga "nad ei julge seda välja öelda, sest siis mõistavad sotsialistid nad hukka ja löövad avalikult risti."

Sööt paneb "kõigile inimestele südamele: ärge kartke avaldada oma arvamust ja seisukohti. Isegi sotsialistist kultuuriminister ütles, et Eestis on sõnavabadus."

Vaata ka:

http://uueduudised.ee/video/video-jaan-soot-riigivalitsejad-peavad-lahtuma-sellest-et-meie-rahvas-pusima-jaaks/