"Aitab!" Jeremy Corbyn seaks käesolevaga kaubikurendile karmid piirangud. Foto: Scanpix

Briti leiboristide liider Jeremy Corbyn näib olevat jõudnud järeldusele, et Barcelona-stiilis džihaadi tõkestamiseks tuleb seada karmid piirangud kaubikute rentimisele.

Corbyn väljendas mõtteid kaubikute rendi piiramiseks välja vaid paar tundi pärast Hispaaniat raputanud veriseid sündmusi.

Samas selgitas sotsialist, et ei taha takistada kellegi äri ning on veendunud, et ehitusettevõtted ja alltöövõtjad suudaksid kindlasti kerge vaevaga rendifirmadele tõestada, miks neil kaubikuid tarvis läheb.

Briti sotsiaalmeedias on märgitud, et Corbyni lahenduse valguses võib inimestel olla raskusi näiteks kolimisega.

Samuti juhiti tähelepanu sellele, et dzihadistid ei kasuta tapatalguteks sugugi ainult kaubikuid.

Kummatigi selgus täna, et ülalmainitud suunas kaaluvad samme nii Briti valitsus kui liiklusvahendite rentijate ja liisijate liit.

Veel üheks näiteks sellest, kuidas läänes probleemi juurte kallale minekut välditakse, on Rootsi IKEA kauplus, kus pärast kahe külastaja surnukspussitamist eritrealasest sisserändaja poolt (letilt haaratud vahendiga) noad müügilt koristati.

Lisaks kõlab Rootsis pärast Stockholmi veoautorünnakut üleskutseid autod üldse ära keelata.

Samal ajal juubeldavad ISISe pooldajad kuulduste üle värsketest kaubikurünnakutest Prantsusmaal. Esialgsetel andmetel oli liiklusvahend varastatud.