Kersti Kaljulaidi sõjakuulutus: meie front on liberaalsed demokraatlikud vabadused

Liberaalsed demokraadid: Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Kersti Kaljulaid. Foto: Scanpix

President Kersti Kaljulaidi sõnul on Eesti teinud ammu valiku Lääne-Euroopa suunal ja “meie front on liberaalsed demokraatlikud vabadused”. Eesti Päevalehele antud intervjuus kutsus Kaljulaid üles kuulama, mida räägivad Emmanuel Macron ja Jean-Claude Juncker liberaalsest demokraatiast. Liberaalsete vabaduste eest välja astunud Risti koguduse õpetaja Annika Laatsiga seoses on presidendil EELK juhtkonnale selge sõnum: ma loodan, et arvamuste vabadus on lubatud ka luterlikus kirikus.

“Me oleme ammu teinud oma valiku Lääne-Euroopa suunal, aga me ei saa loobuda selle valiku alustest, milleks on liberaalsed demokraatlikud väärtused. Midagi pole teha. Kuulake Macroni, kuulake Junckerit – nad kõik räägivad sellest,” ütles Kaljulaid.

Homoseksuaalide eest välja astunud naispastorit Annika Laatsi nimetab president imeliseks, lubab tema ees mütsi maha võtta ja annab ühtlasi kiriku juhtkonnale vihje: “Ma loodan, et arvamuste paljusus on lubatud ka Eesti luterlikus kirikus.”

Intervjuud Kersti Kaljulaidiga saab lugeda siit.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!