Keskerakond, sotsid ja Vabaerakond nurjasid kooseluseaduse tühistamise arutelu

Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa (Keskerakond). Foto: Scanpix

Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Vabaerakonna liikmed venitasid neljapäeval riigikogus olulise riikliku tähtsusega küsimuse arutelu kuni istungiks ettenähtud aja lõpuni, et mitte lasta Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõul jõuda riigikogu suurde saali veel enne kohalikke valimisi.

Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa (Keskerakond) nentis neljapäevast istungit lõpetades, et “[p]araku ei jõua me enam menetleda seaduseelnõu 461 SE, menetleme seda järgmisel istungil.”

Juba oktoobri alguses teatas EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme “igipõlisele parlamendihundile” Eiki Nestorile viidates, et välja on nuputatud kaval käik: 12. oktoobril riigikogu suurde saali jõudev eelnõu pannakse tööpäeva viimaseks punktiks, mistõttu hääletust samal päeval tõenäoliselt ei tule.

Ja oleks siis Ida-Viruma tulevikuperspektiivide arutelul midagi asjalikku räägitud! Täiesti selgelt venitati kõnede ning…

Posted by Henn Põlluaas on 12. oktoober 2017. a.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!