Objektiiv alustas sel nädalal aasta kõige olulisemat annetuste kogumise kampaaniat. Seni ei ole Objektiivi lugejad meid kordagi hätta jätnud ja oleme kindlad, et paljude heade toetajate abil saame ka see kord kampaania eesmärgiks seatud summa kokku, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid, kutsudes kõiki lugejaid andma oma panust Objektiivi töö jätkamiseks.

Head Objektiivi lugejad, sõbrad ja toetajad!

Taas on jõudnud kätte aeg viia läbi Objektiivi kevadine annetuskampaania, millega kogume vahendeid meie portaali tegevuse jätkamiseks ja laiendamiseks. Lühidalt kokkuvõetuna on olukord väga lihtne: selleks, et saaksime Objektiivi tööd jätkata, vajame lugejate rahalist toetust.

Objektiiv on algusest peale tõestanud end tõeliselt sõltumatu ja vaba väljaandena.  Me ei võta vastu korraldusi üheltki parteilt ega ühiskondlikult survegrupilt. Samuti ei saa me mitte sentigi rahalist toetust ei riigilt ega Euroopa Liidult. Et Objektiiv ei ole äriühing, siis ei müü me ka reklaami ega pinguta selle nimel, et koguda ükskõik millist prahti tiražeerides maksimaalselt klikke.

Ainus, millest me lähtume, on meie kristlik, konservatiivne ja rahvuslik südametunnistus ning siiras tõetaotlus. Kui me kedagi toetame, siis oleme veendunud, et ta ajab õiget asja, kuid kohe kui keegi peaks kompromissidele minema ja oma õiged põhimõtted maha salgama, ei kõhkle me tema suunal kriitikat üles näitamast. Sellisena on Objektiiv omandamas üha selgemalt valvekoera staatust kitsamalt konservatiivsel väljal, kuid üha rohkem ka ühiskonnas tervikuna. Loodame, et olete meie sõltumatuses aastate jooksul ise üha rohkem veendunud. Nimelt käsitleme pidevalt olulisi ja sageli ka valulikke teemasid, millest peavoolumeedia vaikib maha.

Lühidalt kokkuvõetuna on olukord väga lihtne: selleks, et saaksime Objektiivi tööd jätkata, vajame lugejate rahalist toetust.

Olgu teemaks Eesti riigi poolt kinni makstud võltskodanikuühiskonna vohamine, Süüria kriisi ametliku narratiivi augud, ideoloogilise diktatuuri pealetung, väikese Alfie Evansi šokeeriv juhtum Suurbritannias, abielu ja perekonna vastu suunatud ideoloogilised rünnakud või meie riigi ja rahva kudedes vähkkasvajana leviv orjameelsus, on Objektiiv üks väheseid kanaleid Eestis, mis julgeb nendest teemadest ausalt, otse ja ilma poliitilise korrektsuseta rääkida.

Meie missioon on endine: me käsitleme ühiskonnas toimuvat ausalt ja omakasupüüdmatult ning meie kultuuri alusväärtusi austavalt. Me juhindume konservatiivsetest, traditsioonilistest väärtustest ning eesmärgist teenida oma maad ja rahvast. Me kaitseme Eesti kultuurilist identiteeti ning selle aluseks olevaid keskseid tõdesid ja loomuseaduslikke põhimõtteid, nagu tõde, ilu, headus, väärikus, perekond ja abielu, truudus ja kõlbeline puhtus, töökus, hoolivus, austus oma lähedaste ja kaasinimeste vastu. Samuti seisame Eesti rahvuslik-kultuurilise identiteedi, riikliku iseotsustamise õiguse, demokraatlike põhimõtete ning elementaarsete kodanikuõiguste ja -vabaduste kaitsel.

Ent sõltumatusel on oma hind, mille me oleme senini teie hea abiga auga välja kandnud. Me ei müü reklaami ega saa raha riigilt. Objektiiv on puhtalt kodanikualgatusel ja kodanike ühisel panusel rajanev meediaväljaanne ning sellisena Eesti ühiskonnas täiesti ainulaadne nähtus. Oma tegevuses sõltume täielikult toetajate rahalisest panusest. Tegelikult võime julgelt väita, et just teie, head toetajad, sõbrad ja annetajad, olete meie sõltumatuse aineline garantii.

Fakt on see, et meie töö nõuab püsivaid kulutusi, mistõttu vajab see ka püsivaid sissetulekuid.

Nagu eelnevatel aastatel, saate ka sel kevadel anda oma äärmiselt vajaliku panuse meie töö jätkamiseks. Väga tänuväärselt on meie kaks head suurtoetajat pannud taas meie portaalile õla alla ning lubanud annetada Objektiivi töö jätkamiseks 30 000 eurot, aga seda üksnes eeldusel, et kogume väiksemate annetustena kokku vähemalt sama suure summa. See on suurepärane võimalus nii meile kui ka teile, sest iga teie poolt Objektiivi tööks annetatud euro on sisuliselt kahe euro väärtusega. Kui annetate meile 10 eurot, saame kokkuvõttes 20, ja kui annetate 30 eurot, siis on teie annetuse lõplikuks väärtuseks 60 eurot. 50-eurose annetusega toetate te meie tegevust aga 100 euroga!

Seega, kui peate oluliseks, et Objektiivi töö mitte ainult jätkuks, vaid ka laieneks ning et meie portaali ühiskondlik mõju kasvaks, siis palun andke selleks oma võimalikult helde annetusega väga oluline panus ja aidake viia meie portaali aasta kõige olulisem kampaania eduka tulemuseni! Fakt on see, et meie töö nõuab püsivaid kulutusi, mistõttu vajab see ka püsivaid sissetulekuid.

Seni ei ole Objektiivi lugejad meid kordagi hätta jätnud ja oleme kindlad, et paljude heade toetajate abil saame ka see kord kampaania eesmärgiks seatud summa kokku. Ärge jätke asja ootele, vaid tehke oma annetus kohe täna. Eriti tänuväärne on see, kui lisaks ühekordsele toetusele teete Objektiivile ka igakuise püsiannetuse. Oluline on absoluutselt iga annetus, sõltumata summast.

Täname!