Michael Flynn 12.06.2020. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide tunnustatud kindralleitnant, president Donald Trumpi endine julgeolekunõunik ja Trumpi vastase Venemaa-vandenõu üks keskseid tegelasi Michael Flynn avaldas konservatiivses ilmavõrguväljaandes Western Journal arvamusloo täna Ühendriikides toimuvate rassirahutuste teemal.

Ameerika ajaloos on palju murrangulisi hetki, mis puudutavad kõiki meie rahva hingekeeli.

Täna on meie ees üks selline.

Revolutsioonilised jõud panevad iga Ameerika kodaniku küsima, kuhu me oleme teel. Võimalike arengute mõistmiseks peame me uurima oma riigi ajalugu, et me võiksime hinnata, milline saab olema tulevik. 

Meie keskel on taaskord levimas reetlikkus ja türannia. Kuigi meile võib tunduda, et me oleme kukkunud põrgulike sündmuste keskele, ei tohi me eales ära unustada, et Põrgu väravad ei saa meist võitu.

Meie palved on kõige tõhusam relv ja Jumala tunnetus on ülimaks elu suuniseks. 

Idee või arusaamine Maast ja Taevast tähendab kõige otsesemas mõttes vaba olemist. Vabadus on hapnik. Nii nagu õhk, mida me hingame, mis täidab meie kopsud ja hoiab meie südamed tuksumas, annab taevane vabaduse tunne meie hingele rahu.

Vabadust ei tohi mitte kunagi pidada enesestmõistetavaks. Meie vabadusel on kõrge hind. Vabadus nõuab meilt rasket tööd ja ohvreid. Raske töö ja ohvritega loodud väärtused ühendavad meid kõiki, kuid seda ainult siis kui me oleme valmis otsima uusi võimalusi ja uusi ideid. 

Ei tohi lubada, et need, kes on toonud ülima ohvri, need kes on ennast armastusest usu, perekonna ja vabaduse vastu ohverdanud – et me kõik võiksime olla vabad ja nii meie vabariik kui terve maailm saaksid paremaks –  oleksid elust lahkunud asjata.

Nad on toonud ülima ohvri ja Taevariik on nende tasuks.

Täna on kaalukausil meie laste ja lastelaste ning meie kodumaa tulevik. Jumal hoolib meist ega jäta meid nende inimeste kurjuse küüsi, kes tahavad pimeduse varjus röövida meil meie vabaduse.

Jumal ei jäta meid üksi.

Jumal on meiega, nagu Ta seda alati on olnud.

Raske töö ja isiklikud ohvrid on tänagi väga tähtsad. Jätkuvalt on tähtis olla hea inimene ja lahke kaaskondsete vastu.

Kui meie kodumaa elab selle murrangulise hetke üle, peame me tagasi pöörduma Jumala poolt antud väärtuste ja ideaalide juurde, mis on meie põhiseadusele rajatud vabariigi vundamendiks. Me ei tohi lasta ennast heidutada teadmatusega kaasneval ebakindlusel. Me peame sellele vastu hakkama ja hirmutundega võitlema.

Me peame meeles pidama: Põrgu vägi, kuigi suur, on piiratud. Jumal mõistab kohut ja otsustab kõige üle. Tema püha ettenägelikkus kaitseb meie kodumaad, Ameerika Ühendriike.

Nii kaua kui me tunnistame Jumalat osana rahvuse vereringest, on meiega hästi. Kui me seda ei tee, ootab meid ees Põrgu moodi eksistents.

Mina hääletan selle poolt, et me valiksime Jumala.

Tõlkis Karol Kallas