Mary Wagner. Foto: LSN

Läinud nädalal laskis Ontario kohtunik Rick Libman vabadusse kanadalannast elupooldaja Mary Wagneri (43), kes oli viibinud kohtuistungit oodates vahi all kuus kuud.

Wagner oli rikkunud eelneva tingimisi karistusega kaasnenud nõudmist mitte julgustada lapseootel emasid naistekliiniku juures abordist loobuma.

Kohtunik oli andnud Wagnerile võimaluse esitada kuulamisel kirjalikke iseloomustusi, vahendab LifeSiteNews.

Wagneri palve peale laekus sündimata laste elude eest seisvatelt inimestelt paljudest maailma paigust 850 kirja, 34 000 meili ja 67 000 toetusallkirja.

Kohtunik tunnistas, et kirjad avaldasid talle mõju, millest tulenevalt ta ei saatnud Wagnerit tagasi trellide taha, vaid naine pääses taas tingimisi karistuse ja ühiskondlikult kasuliku töö tundidega.

Kirjad oli liigutavad ning sisaldasid südamlikke tänusõnu Wagneri abi eest kriitilisel hetkel, misläbi mõned noored naised oma lapse ilmale tuua otsustasid ning hiljem sellest suurt rõõmu tundsid.

Samuti kirjutati valuga tagasi vaadates, et keegi oleks võinud neilegi head nõu anda ja südamesse lootust süstida.

Wagner on pöördunud oma toetajate poole, tänades neid palvete ja kirjade eest. Samuti on ta tänulik paljude vabatahtlike abi eest tohutu kirjade hulga läbitöötamisel ja sorteerimisel.

Tänusõnu jätkus tal ka inimestele, kes kohtus kohal olid ning kaasa elasid.

Ta on rõõmus, et ei pea vanglasse tagasi minema, kuid kinnitab, et on ka edaspidi valmis oma usu pärast kannatama.

Siiski ei jäta ta mainimata, et kuigi kohtunik käitus selles olukorras erandlikult ja soosivalt, on ikkagi tegu süüdimõistva otsusega – mis näitab, et väikesed sündimata lapsed ei ole Kanada kohtute silmis midagi väärt.

Varasemalt on Wagner veetnud kliinikute ees lapseootel emadele nõu ja abi pakkumise eest vanglas viis aastat.

Kui vangistus võib päästa elu