(:)kivisildnik Foto: Objektiiv

Kirjanik ( : )kivisildnik, kodanikunimega Sven Sildnik, võeti 26. septembril vastu Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda ja ta kandideerib 2023. aasta märtsi alguses toimuvatel üldvalimistel riigikokku.

Esimesel oktoobril toimus EKRE Pärnumaa ringkonna üldkoosolek, kus demokraatliku protsessi käigus kinnitati Riigikogu valimiste nimekiri. Üheksale EKRE Pärnu piirkonna riigikogu saadiku kohale kandideeris 14 inimest. 

EKRE Pärnumaa esinumbriks on Mart Helme, talle järgneb piirkonna esinaine Helle Kullerkupp ja kolmandal kohal kandideerib riigikogu saadik Alar Laneman. ( : )kivisildnik jäi Pärnu sisevalimistel eelviimasele kaheksandale kohale. Kivisildniku sõnul on EKRE keskkontoril õigus nimekirja järjestust 20 protsendi ulatuses muuta ja oluline on koht partei riiklikus üldnimekirjas.

Valimised toimusid viisil, et iga registreeritud üldkoosolekul osaleja sai hääletussedeli, millele tuli märkida esimesed kolm eelistust ja nende järel seada ülejäänud kandidaatide seast ritta oma lemmikud. 

"Vali elu"

( : )kivisildniku isiklikuks loosungiks riigikogu valimistel on "vali elu". 

"Globalistide poolt valimine tähendab surma! Kõik riigikogu valimistel osalevad Eesti parteid peale EKRE esindavad üleilmastumist. Need parteid ei mõtle oma peaga midagi, vaid nad täidavad globalistide käske," leiab vastne EKRE poliitik.

"Surma kuulutab massisisseränne, meditsiinivaldkonna ja "-teaduse" terror, laste kohitsemine [tähestikurahva ideoloogia], rohehullus-energiakaos ja sõja õhutamine," jätkab ( : )kivisildnik.

Riigikokku saades loodab ( : )kivisildnik öelda sõna sekka kultuurivaldkonnas: "Riigikogus võiks kultuuriasja ajada mõni oma valdkonna tipus olev tegevkultuuriinimene." 

( : )kivisildnik kuulub EKRE fraktsiooni liikmena Pärnu linnavolikokku, kuhu ta pääses möödunud sügisel toimunud kohalike volikogude valimistel Lanemani ja Kullerkupu järel 327 häälega. Volikogus on ta linna revisjonikomisjoni juht.

Riigikogu valimised toimuvad järgmise 2023. aasta 5. märtsil.

( : ) märk kivisildniku nime ees tähistab kärssa ja kuna see on külili keeratud, siis kõigele mõttetule ning jälgile "sea keeramist".

Toimetas Karol Kallas