(:)kivisildnik Foto: Karol Kallas

Poleks üldse olnud vaja Smuuli küüditamisega tüüdata, mõni kulak ees või taga – ajaloo objektiivse arengu vastu ei saa keegi. Kolhoose meil küll enam ei ole, aga maailmarevolutsioon jätkub endise hooga. 

Luulukontroll on eriti tagurlik meediakriitika žanr, mille viljeleja ei suuda enam vaikides välja kannatada peavoolumeedia kinnisideid, sundmõtteid ja haiglaseid luuluprojekte. Meediaeetika kohustab ajakirjanikke ja muid avalikus ruumis sõna võtvaid isikuid püüdlema tõe poole. Luulud ei ole tõde.

Luul on Wikipeedia definitsiooni järgi „haiguslik (väär), veendumuslik ja kriitikale allumatu mõtlemishäire." Meditsiinilise luulu omadused on järgmised:

  1. Haiguslik (väär) – ilmselgelt tõele mittevastav. Näiteks haige räägib, et tema eksistentsi ohustab verejanuline kliimasoojendajate jõuk. 
  2. Veendumuslik – haige mitte ei avalda arvamust, vaid esitab oma mõtteid kui tõeseid fakte. Haige on veendunud, et kurjategijad kliimat soojendavad.
  3. Kriitikale allumatu – ratsionaalsed seletused ei kummuta haige veendumust.

Luulukriitika ei ole meditsiiniline instants, siin ei ravita kedagi, tasuta diagnoosi ei anta, kuid vajadusel antakse soovitus pöörduda perearsti või apteekri poole.

A. Kuidas võim kontrollib mõtlemisvõimetuid masse läbi kohustuslike narratiivide

Miks ja kuidas levivad inimtekkelised vaimuhaigused saab selgeks, kui lugeda "Makroskoobist" India putinisti S.L Kanthani analüüsi (ajakirjanduskeeles on putinistid kõik, kes kritiseerivad globalistide võimu, Putiniga pole neil üldjuhul kõige vähematki tegemist, juttu tuleb ka Vietnami sõja aegsetest putinistidest).

"USA peavoolumeedia narratiivid mõjutavad väga tugevalt või isegi kontrollivad ka ülejäänud maailma meediat ja poliitikuid. Ning need narratiivid on suuresti faktiliselt valed, loogilistest vastuoludest pungil, moraalselt eemaletõukavad ja toksilised. Lisaks sellele ei ole meil võimalik narratiive loogiliselt üksteisest eristada."

Võim saavutab oma ideoloogilised eesmärgid valetades ja valesid lõputult korrates, need valed on eelkõige emotsionaalsed. Mõistusele võim ei panusta, sinu sisevaenlane on emotsioon ja seda kasutatakse osavalt ära. Mõistusel tekib ennasthävitava totruse vastu tõrge, tunnetel pole mingeid piire, tõkkeid ega absurdikonflikti. Kõik sobib.

Inimene on karjaloom, ja ajalooliselt on see olnud edukas ellujäämisstrateegia, ajakirjandust moonutades on aga võimalik jätta edukalt mulje sellest, et kari on hulluks läinud ja karja liikmed hulluvad vastavalt oma karjainstinktile. Kuidas on meediast saanud see vaimuhaiguste levitamise lampkast?

"Operatsioon "Pilalind" ("Operation Mockingbird" – USA eriteenistuste hiiglaslike mõõtmetega operatsioon, mille abil psühholoogilise sõjapidamise agendid imbusid juba alates 1960-ndatest edukalt Ühendriikide meediakanalitesse ning muutsid USA peavoolumeedia süvariigi meelsusmanipulatsioonide instrumendiks. Operatsiooni olemasolu ei ole eitatud ning seda ei ole kunagi ametlikult lõpetatud) on jätkuvalt elus – USA massimeedia on seega vaid pelgalt propagandavahend, mis töötab süvariigi huvides."

Siit saab selgeks miks peavoolumeedia kogu maailmas räägib samadel teemadel, sama vaatenurga alt ja väga sageli ka samas sõnastuses. See ei saa olla juhus ja see ei ole juhus, meedia ja sotsiaalmeedia on globaalne ja lõputu infooperatsioon. Mõistagi on tegu nõdrameelse lalinaga, et see on tekitatud nõdrameelsus, ei muuda diagnoosi ega asja olemust.

Globaalne võim tagab selle lihtlabase meedia korrumpeerimise ja valede korrutamise meetodiga enda võimul püsimiseks vajalike luulude leviku. Mis on omajagu nutikas, nagu ütleb Kanthan: "Sedasi võimaldavad narratiivid inimeste enesehävituslikku käitumist viisil, mis hoiab kokku politseiriigi nappe ressursse, kuna hirmus ja vihas mõistuse kaotanud inimesed võtavad oma rõhumise ülesande ise endale."

Viirusehirm, sõjahirm ja hirm kohutavate kohalike progožinlaste ees meenuvad esimestena. Samas pole meil väljasuremishirmu, hirmu majanduse kokkukukkumise ees, me ei karda venestumist ega kirjaoskamatust ega ebatervislikku toitu ning lodevat ning idiootlikku eluviisi – vaktsiin aitab kõige kurja vastu, eks ole. Hullumeelne on olukord meie peakoludes.

Viirusehirm oli ilmselge sonimine, andmed liigsuremise kohta selle õuduse kampaania aegadest puuduvad, liigsuremus tekkis hirmule ja vägivallale rajatud süstimise epohhil. Sõjahirm on muidugi reaalsem, aga progožinlasi nähti ilmselgelt seal kus neid ei ole, mitte et neid meil üldse ei oleks, on kindlasti, aga mitte eesti rahvuslikes ringkondades. On ka teisi rahvusi.

Kliimasurmahirm, millele on rajatud nii meie kui euroopa keskvõimu idiootlik poliitika, on aga täielik käojaan, mille kohta tark hindu ütleb järgmised kuldsed sõnad: "Eurooplased deindustrialiseerivad hetkel oma majandust, saboteerivad iseenda tulevikku ja riskivad ultimatiivselt  kontinendi tuumaholokaustiga ning seda kõike selleks, et pikendada Ameerika ülemvõimu nende endi üle."

Tuumaholokaustiga maksab ikka riskida, mis siin karta on, aga vaata kui konnad ja siilid hakkavad kliimavalus oigama, siis on muidugi kõik läbi, hetkega. See hetk muide on ühe kliimatedlase ja G. Thunbergi õpetuse kohaselt käes 21. juunil, mil inimkond saab olema maamunalt pühitud. Elada on jäänud, suurusjärgus, 43 päeva. 

Kodanikud, kelle meelest Thunberg on filosoof ning tema laialt levinud ja hästimakstud õpetus ilmeksimatu ja õige, hakake asju pakkima ja nutma, nagu ka viimast tahe vormistama ja auku kaevama, kõige sellega on kiire. Süvariigi pilalinnukeste loodud tehishullus, olgu siis AI, EPL/ERR või ABCJNE+ kujul on leidnud palju kaasatundlejaid, miks neid omalt poolt mitte ergutada.

Kui siia lisada veel laste kohitsemine ülima õnne nimel, siis peaks ülevaade olema ammendav – see on hullumeelsus, need on luulud, mõistagi tahtlikult tekitatud luulud globalistide võimu kindlustamiseks. Indias on see kõik arusaadav, meil võtab veel natuke aega, loodan et 21. juunil mõni silmapaar avaneb, kes teab, välistada ei saa midagi.

B. USA-s sattus veel üks kommertspank majandusraskustesse

ERR annab teada, et midagi erilist ei ole juhtunud: "First Republic pank on kahe kuu jooksul juba kolmas suurem kommertspank Ühendriikides, mida kimbutavad ületamatud majandusraskused."

Kiretul toonil, nagu oleks tegu mõne kohaliku mööblivahenduskontori kokkukukkumisega, edastatakse mõningad faktid:

  • Panga hoiuste ülevõtmise pakkumise võitis JP Morgan Chase pank. (Enne oli juttu raskustest, nüüd siis selgub, et panka ennast siis nagu enam ei olegi või nii, kontrolöri märkus)
  • First Republic pangal oli esimese kvartali lõpuks hoiuseid 233 miljardi dollari väärtuses. Aasta lõpus oli First Republic pank suuruselt 14. laenuandja Ühendriikides.
  • Need sammud tagavad, et pangandussüsteem püsib kindel. (Pole tähtis, mis sammud täpsemalt ja et läks kolmas pank, põhiline, et kõik on kindel – kontrolöri märkus)

Lisada on tõesti vaid nii palju, et kliimakatastroofi kõrval on tegemist tühiasjaga. Üks pank oli tühiasi, kaks panka oli tühiasi, kolm panka on samuti tühiasi, mõistagi oleks ka 666 õhtule läinud panka sama kõrvaline seik, igatahes ja ilmtingimata.

Invakategooria: Ukraina juhid jahutavad vastupealetungile seatud ootusi 

Militaristlikult optimistlik avalik-õiguslik info ütleb nii: "Ukraina juhid on mures, et ootused Ukraina vastupealetungi asjus on liiga kõrgele tõusnud. Kaitseminister Oleksii Reznikov ütles ajalehele Washington Post, et vastupealetungist oodatakse tohutut pööret sõja käigus, aga see võib tekitada pettumuse."

Aga meie ütleme, et mingit pettumust ei ole ega tule, meil siin valitseb totaalne entusiasm ja patriotism ja demokraatlik rusikatega vehkimine. Vasturünnak oleks muidugi hea, aga kui ei saa rünnata või ei viitsi, siis on see inimlikult mõistetav.

Venemaa kukub ikkagi kokku. Mis puutub siia sõda või pööre totaalses sõjas? Venemaa häving on ühiskonna arenemise seadus, nii nagu marksistidel-leninistidel oli kolhoosikord ja maailmarevolutsioon. Need tekkisid iseenesest niikuinii. 

Poleks üldse olnud vaja Juhan Smuuli küüditamisega tüüdata, mõni kulak ees või taga – ajaloo objektiivse arengu vastu ei saa keegi. Kolhoose meil küll enam ei ole, aga maailmarevolutsioon jätkub endise hooga. 

Nii jätkub ka Venemaa kokkukukkumine, lollid süsteemid peavad kokku kukkuma, kõige lollim enne ja siis teised riburada mööda järele, nii on see alati olnud. Nii et küll midagi ikka kukub, veel veidi kannatust. Luulu siin seekord tuvastada ei õnnestunud.