Kaja Kallas ja Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Scanpix

Peaministri sõnade ja tegude vahel ei haiguta mitte ainult kuristik, vaid seal kuristikus käib ka lõputu homoparaad ja ilutulestik koos grupiviisilise Euroopa väärtustele sülitamisega. Selline tegevus ei ole kohane isegi endast lugupidavale murdvargale, vabariigi peaministrist rääkimata. 

Luulukontroll on eriti tagurlik meediakriitika žanr, mille viljeleja ei suuda enam vaikides välja kannatada peavoolumeedia kinnisideid, sundmõtteid ja haiglaseid luuluprojekte. Meediaeetika kohustab ajakirjanikke ja muid avalikus ruumis sõna võtvaid isikuid püüdlema tõe poole. Luulud ei ole tõde.

Luul on Wikipeedia definitsiooni järgi „haiguslik (väär), veendumuslik ja kriitikale allumatu mõtlemishäire." Meditsiinilise luulu omadused on järgmised:

  1. Haiguslik (väär) – ilmselgelt tõele mittevastav. Näiteks haige räägib, et tema eksistentsi ohustab verejanuline kliimasoojendajate jõuk. 
  2. Veendumuslik – haige mitte ei avalda arvamust, vaid esitab oma mõtteid kui tõeseid fakte. Haige on veendunud, et kurjategijad kliimat soojendavad.
  3. Kriitikale allumatu – ratsionaalsed seletused ei kummuta haige veendumust.

Luulukriitika ei ole meditsiiniline instants, siin ei ravita kedagi, tasuta diagnoosi ei anta, kuid vajadusel antakse soovitus pöörduda perearsti või apteekri poole. 

A. Kallas: mina ei tegele oma abikaasa äritegevusega

Üks enam kui ebameeldiv peaminister on jäänud vahele eriti nilbe putinistlik-prigožinliku tegevusega, avalikkuse ette on toodud andmed, mille kohaselt on peaminister rahastanud oma abikaasa ettevõtet, mis omakorda haldab osa Vene suunal tegutsevast nn logistikafirmast. V.a K. Kallase puhul ei tule mistahes jõledus ega totrus või vale ootamatult, oma rahva süstijale pole ükski hirmutegu võõras.

Kirjutavad, et tundmatuks jääda sooviv peaminister Kaja rahastas Vene äri, mis omakorda rahastab Ukraina naiste ja laste ning Vene ajateenijate oraalset- ja anaalset vägistamist, sarimõrvu, okupatsiooni, piinamisi ja muid inimsusevastaseid kuritegusid ning toetab ka moraalselt Putini agressiooni. Pani õla alla, ei imesta. Pani raha alla, samuti ei imesta, investeering massimõrva on meisterempaadile igati iseloomulik kalduvus.

Hullumeelne olukord, meie sõjaprintsess, raudne leedi, röövlitütar Ronja, peaaegu et Nato peasekretär, surmainger par excellence, kõigi tuulikute ema – heal globalistide sulasel palju huvitavaid hüüdnimesid – on abielus valge keskealise mehega, pealegi veel sellisega, kes kvalifitseerub vastutustundetus majandusputinistiks ja tädike laenab lahke käega abikaasa Vene transiidiärile raha ka veel.

See on nii mõistusevastane olukord, et karju appi. Lugupeetava sõnade ja tegude vahel ei haiguta mitte ainult kuristik, vaid seal kuristikus käib ka lõputu homoparaad ja ilutulestik koos grupiviisilise Euroopa väärtustele sülitamisega. Selline tegevus ei ole kohane isegi endast lugupidavale murdvargale, vabariigi peaministrist rääkimata. 

Au meie uurivale ajakirjandusele, sõda käib juba poolteist aastat ja kohalikud Vene transiidi mogulid tuuaksegi lõpuks päevavalgele. Tuuakse päevavalguse kätte ja kohati isegi mõistetakse hukka, ennustatakse oravareitiungu kukkumist, nõutakse peaministri tagasiastumist, õige, ühinen siinkohal resoluutse tagasiastumise nõudega: astu tagasi, kao minema, mina ei taha sind, sa oled halb inimene, redis.

Hetkel pole näha veel ei paanilist kinnimätsimist ega pehmendamist, M. Kärmas pole sekkunud. Ei tea, mis saab? Lugupeetav ise ei tea midagi, ei saa millestki aru ega peagi saama, nagu ta ise ütleb: "Ma olen peaminister, mul on oma töö." Kelle jaoks ammendav vastus, kelle jaoks mitte, loodame et sul on varsti uus ja võimetekohane töö.

Olukord on selge, putinistide kollektiiv on tabatud, kuidas see fakt mõjub liberaalide valijatele, homoseksualistidele ja liitlastele, ei julge isegi oletada. Löök paljukannatanud ajuaparaadile võib olla liiga tugev ning kaasa tuua kognitiivse kollapsi, ka psühhoos pole võimatu. Elu on küll raske ja valitsus hea, aga putinism on ikkagi kuradist ja sedasi ei tohi teha. 

Peaministri jutt hajub veelgi enam teadvusetuse äärealadele: "Mul on kõik need andmed olemas, aga see on alatu, et te minu käest neid asju küsite, sest mina ei vasta." Kui te püüate selles lauses leida loogikat, tõde või tervet mõistust, siis läheb teil küll väga kaua aega. 

Teiselt poolt toob peaministri laenuteave meieni selle, mida me niikuinii kartsime ja oletasime, vandenõuteoreetikud nagu me oleme, see inimene on kõigeks võimeline, teda ei saa üheski küsimuses usaldada, kindlasti on lisaks kõigele ka putinist. Paistab nii, uuemate uudiste ja lahtirulluva skandaali valguses. 

Minusugused süsteemi ja reetmise vastased said oma arusaamale ja maailma nägemisele kinnitust, mis toimub aga vasakliberaalide ja globaalsatanistide hinges, ei tahagi teada. Mingu lõhki või hulluks ehk pangu ennast põlema, kelle asi see. Joodagu suhkruvett, see pidi aitama rahuneda.

B. Turu-uuringud: EKRE läks Reformierakonnast napilt mööda

Kena uudis, mis iga tagurlase hinge vaikse rõõmuga täidab. EKRE läks jälle kommunistidest mööda. Konservatiivne tiib tugevneb, koondub, leiab kaasamõtlejaid ja toetajaid. Iga päeva enam, kui see kuidagi ka valimisi saaks mõjutada, siis poleks häda midagi. Rahva vaimne tervis taastub vaevaliselt, valusad eksperimendid ja süvenev viletsus aitavad tegelikkuses orienteeruda. 

Elu läheb vaikselt lõbusamaks, kuidas see saakski teisiti olla, kui progressiivid ja omasooiharad teevad vigu, pattu ja pahandust. Konservatiivid võivad rahulikult suvepuhkust pidada, see mis mädaneb ja laguneb ja variseb, variseb kokku ka ilma välise sekkumiseta. Laske oravatel segamatult teha, mida nad teevad, seda varem tuleb kollaps.

Kõikidel mõistusevastastel süsteemidel, nii lääne valerahademokraatial kui eesti süstlahuntal on üks ühine omadus: nad on meeletud priiskajad, samas on nad pea võimetud raha teenima – tulemuseks on vaesus, kuhjuvad võlad ja taevani kõrguvad totrad, kuid ülimalt kallid maailma päästmise tuuleveskid ja sõprade ning sugulaste abistamise projektid.

Loed ja on hea, edasi kaunite kunstide ning looduse juurde, polegi rohkem vaja, võib elada, saab hingata. On lootust, et kollektiivne hullumeelsus saab kunagi läbi. Kindlasti on see kokkukukkumine valus, on ohvreid, aga ohvreid ilmselt enam vältida ei ole võimalik. Kokkukukkuvad suurvõimud ei anna rahumeelselt juhtohje käest, kolm neljast alustavad totaalset sõda. Rahu võimalus on siis hetkel tubli 25%.

Hea protsent. Paremat ei ole. Selle protsendiga on inimkond siiani läbi ajanud, peame ka meie kuidagi hakkama saama. Hetkel veel tuleb seinast nii elektrit kui raha, valitsevast rahuldavast olukorrast tuleb teha pilt ja riputada seinale, ehk läheb vaja. Hea lapselastele näidata, enne kui nad selle jama kokku keerasid oli nii. Oli ka lootust.

INVAKATEGOORIA. Karis ootab Kallaselt selgitusi: detaile on kindlasti rohkem

Mis nüüd juhtus? President tegi suu lahti ja esitas sisulise küsimuse. Kas moraalne halvatus on üle läinud? Osundan: ""Ma arvan, et detaile on kindlasti rohkem. Ja kui ta ütleb, et ta on peaminister, siis just sellepärast ta peakski selgitusi andma, et ta on peaminister," kommenteeris seda Karis."

On ikka päris hea, kui kaks kasutut aparaati, peaministeerium ja presidendi kantselei omavahel tülli lähevad, osatamise ja kiunumise sekka võib kosta ka asjalikumaid mõttekäike. Just nii, nn president ja nn peaminister tehku need putinismi asjad omavahel selgeks. Kes on majas peremees, Putin või keegi teine? 

Selgus võib tulla õige pea või mitte kunagi. Ja kui selgust ka ei tule, sest surm ka ei võta sealt, kust peaminister on juba üle käinud, siis on ikkagi hea teada, et juhtub meditsiinilisi imesid ja moraalsed jalutud hakkavad käima või tõusevad lausa surnust üles. Rahasüsti tegemata jätmine võib olla väga hea ja tõhus raviprotseduur. Jätkata samal viisil.