Kahjustatud Brandenburgi värav Foto: Scanpix

Kliimaaktivistide liikumine „Viimane põlvkond" (Last Generation) vandaalitses Berliinis Brandenburgi värava kallal, sodides seda ulatuslikult värvidega.

Lisaks liikluse takistamisele jätkab kliimaaktivistide liikumine vandaalitsemisega ehitiste kallal, vahendab Tagesschau. Brandenburgi värava sodimine leidis aset möödunud pühapäeva ennelõunal, värviga määriti kokku kuus sammast. Politsei reageeris neljakümneliikmelise üksusega, kohapeal arreteeriti 14 aktivisti. Politsei blokeeris järgnevalt ka väravatele juurdepääsu. 

Kliimavandaalid tahtis Brandenburgi värava kahjustamiseks kasutada vahendina ka ühte tõstukveokit, kuid politsei sai sellele eelnevalt jaole. 

Samuti vandaalitsesid aktivistid värvidega Brandenburgi värava lähedal asuval Pariisi platsil.

Berliini linnapea Kai Wegneri sõnul on tegemist arutu aktsiooniga. „Selle aktsiooniga ei kahjustanud see liikumine mitte ainult ajaloolist Brandenburgi väravat, vaid ka vaba arutelu meie aja ja tuleviku oluliste teemade üle," märkis linnapea. „Need, kes kliimakaitset tõsiselt võtavad, peaksid sellistest liikumistest end distantseerima."

Saksa siseminister Nancy Faser nimetas aktsiooni „mõttetuks ja taunitavaks".

Liikumine „Viimane põlvkond" teatas esmaspäeval uutest aktsioonidest, mistõttu on politsei võtnud olulisemad tänavad ja ristmikud suurema jälgimise alla, et kiiresti liikluse blokeerimistele reageerida. 

Toimetas René Allik