Pagar Jack Phillipsi naabrid lähemalt ja kaugemalt jagavad kristlase vaimustust veenva võidu üle USA ülemkohtus, kus too seljatas teda "pulmatordi" tellimusega kiusamas käinud homoaktivistid.

Nagu selgub, on mehe äri pärast võitu kolmekordistunud.

"Nii paljud on tulnud meile toetust avaldama, kogu selle kohtuasja jooksul. Ning nüüd mil otsus teatavaks tehti, on meid armastuse ja heade sõnadega lausa üle kallatud," vahendab LifeSiteNews intervjuud, mille pagar andis väljaandele Christian Post.

Kuigi tagakiusu tõttu koduse Colorado osariigi tasandil kahanes käive 40 protsenti ning kümnest töötajast tuli kuus koondada, on neil nüüd "rõõm edasi tegutseda ja anda endast parim."

Päeval pärast kohtuotsuse teatavakstegemist vonkles Phillipsi pagariäri ukse taga pikk saba ning poolehoidjad ei väsinud skandeerimast, et "Jack on tagasi" ja "elagu sõnavabadus".

Ja juba lõunaks oli pood kaubast vaat et tühjaks ostetud.

Phillipsi sõnutsi on ümberkaudsetelt toetust tulnud "kaugelt enam kui negatiivsust" ning isegi inimesed, kes temaga samasooliste "abielu" osas eri arvamusel on, tunnistavad, et "sallivus peaks käima mõlemas suunas."

Kuid on ka vastuproteste ning nagu mees meenutab, ei jäänud omal ajal tulemata ka tapmisähvardused.

Kahjuks ei pruugi võidu viljad kesta igavesti.

Otsusest kokkuvõtte teinud kohtunik Anthony Kennedy tõi küll argumentidena esile, et homoliikumise ja nende esindajate poolt "halvustati Phillipsi usku kui [midagi] põlastusväärset ning kirjeldati seda kui pelgalt retoorilist [küsimust], kõrvutades tema poolt viidatud siiraid usulisi tõekspidamisi orjapidamise ja holokausti õigustamisega", ning Phillipsi küsimuse seniseid menetlejaid ei olnud kristlase "usuliste veendumuste suhtes ei tolerantsed ega lugupidavad."

Kuid siiski pidas kohtunik vajalikuks toonitada, et kehtestatud ei ole pretsedenti tulevaste "samalaadsete kaasuste" suhtes.

Mõnede vaatlejate hinnangul võidakse kristlastest ettevõtjaid seega edasi kiusata, hoidudes lihtsalt avalikkuse ees nende usku mõnitamast.

Juba on antud kaasuses kaotajaks jäänud homopaari advokaat hoiatanud, et kliendid võivad varsti väisata sedasama pagariäri, et tellida tort "pulma-aastapäevaks".

Et sõda ei seiskuks.

Kristlasest pagar sai USA ülemkohtus "homotordi" kaasuses ülekaaluka võidu