"Kõigi Eesti" kampaania üks algatajatest Karoli Hindriks. Foto: Facebooki kuvatõmmis

Facebooki keskkonnas algatatud liikumise "Kõigi Eesti" üheks eestvedajaks on ka ettevõtja Karoli Hindriks, kes väitis mullu samuti Facebookis, et ekrelased ründasid Stroomi rannas tema ameeriklasest sõbrannat Mary Krossi. Nüüdseks on aga politsei selle väite kahtluse alla seadnud ning algatanud hoopis kriminaalmenetluse valeütluse andmise osas.

Kui Facebooki keskkonnas pandi hiljuti algus uuele liikumisele "Kõigi Eesti", mis nende endi sõnul ühendab inimesi, kes usuvad vabadusse, siis kutsus ettevõtja Karoli Hindriks inimesi üles lehega liituma, et "toetada liikumist, mis tahab aidata Eestil siiski rööbastele jääda". Nimelt kardab Hindriks, et viimase aja ootamatute poliitiliste sündmuste tõttu seisab Eesti justkui ristteel, kus on valida sulgumise või avatuse vahel.

Hindriks sekkus omal moel Eesti päevapoliitikasse ka mullu novembris, kui väitis samuti Facebookis, et tema ameeriklannast sõbrannat – kelleks hiljem osutus reformierakondlasest riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Kross (Jordan) – ning tolle koera ründasid kaks Eesti meest, kelledest ühel oli "sinise lille märk (EKRE logo) rinnus" ning kes olevat karjunud "Go home foreigner, go home" (mine koju välismaalane, mine koju). Hindriksi väitel said viga nii naine kui ka koer, kuna mehed olevad neid visanud suurte kividega.

Nüüdseks on politsei Hindriksi poolt kirjeldatud versiooni kahtluse alla seadnud ning algatanud hoopis kriminaalmenetluse võimalike valeütluste andmise kohta, kuna Kesklinna politseijaoskonna juhi Kaido Saarniidu sõnul ei ühtinud väidetava kannatanu ütlused politseiuurijate kogutud tõenditega, sealhulgas tõenditega sündmuskohalt:

"Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis. Tänaseks on meil alus arvata, et kannatanu poolt kirjeldatud rünnakut aset ei leidnud."

Näiteks ei nähtu turvakaamera salvestistest nagu oleks nn kannatanu üldse autoga Stroomi randa sõitnud ning tema telefoni asukoha kontrollimise käigus selgus, et ta ei viibinud sel ajal üldsegi Stroomi ranna piirkonnas.

Teiste "Kõigi Eesti" kampaania algatajate hulka kuuluvad lisaks Hindriksile veel Marko Russiver, Silver Tambur, Karen K Burns, Joao Rei, Julia Tomberg, Ave Tampere, Stewart Johnson, Maria Magdaleena Lamp, Tõnu Runnel, Jana Gashkova, Ragnar Sass, Rasmus Kaljujärv, Indrek Kasela, Allan Martinson, Margit Keerdo-Dawson, Rein Raud, Dea Martinjonis, Jevgeni Kabanov, Märt Avandi, Kristjan Lepik, Annika Lepp, Devyn Alyss, Mari Seth, Sten Hankewitz, Rando Kauge, Uve Poom, Reelika Virunurm, Nele Plutus, Helene Vetik, Madis Nestor, Tõnis Leht, Hedi Mardisoo, Aimar Aareleid, Victoria Saue, Sören Tiitsmann, Villu Arak, Kristiina Raud, Darja Saar, Mihkel Sirelpuu, Mirjam Matiisen, Urve Eslas, Marko Saue, Aleksander Valdmann, Martin Henk, Ken Saburi, Liisi Voolaid, Evelin Tamm, Kristi Roost ja Arnaud Castaignet.

Toimetas Martin Vaher