Eesti vaktsineerib. Foto: Bigstockphoto

Valitsus toetas märtsi lõpus sotsiaalministeeriumi ettepanekut võimaldada tasuta COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile Eesti Vabariigi territooriumil seaduslikult viibivatele inimestele, teatab sotsiaalministeerium.

Alates sellest nädalast võimaldatakse tasuta COVID-19 vastast vaktsineerimist Eesti territooriumil ka välisriigi kodanikele, sh nendele, kelle viibimine Eestis on lühiajaline ja ajutise iseloomuga.

Varem said Eestis tasuta COVID-19 vastu vaktsineerida vaid need välismaalased, kes elasid Eestis pikemaajaliselt elamisloa (kolmanda riigi kodanikud) või elamisõiguse (EL kodanikud) alusel. Lisaks said tasuta vaktsineerida ka Ukraina sõjapõgenikud.

„Olukorras, kus meil on COVID-19 vaktsiine enam kui piisavalt ja annetame neid ühtlasi teistele, pean ma õigeks võimaldada tasuta vaktsineerimist ka kolmandate riikide elanikele. COVID-19 pandeemiaga võitlemine on globaalne pingutus. Riigipiirid teatavasti seda haigust kinni ei pea ning vaktsineerimine on parim võimalus selle haiguse levikut ja arengut piirata," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Välisriigi kodanikul peab vaktsineerima tulles olema kaasas pildiga isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks ei ole vajalik Eesti isikukood. Ilma Eesti isikukoodita inimesed saavad Euroopa Liidu COVID tõendi luua Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktides üle Eesti.

Toimetas Markus Järvi