Briti kodanik, Brexiti ninamees ja Londonis Ecuadori saatkonnas WikiLeaksi asutajat Julian Assange'i külastanud Nigel Farage kõnelemas USA lipu taustal. USA president on Donald Trump, kelle nõunikuna töötas Valges Majas Breitbarti juht Steve Bannon... Foto: Scanpix

Pahempoolsete vaadetega Briti leht The Guardian on avaldanud oma pühapäevase versiooni Observer veergudel arvamusloo "atlandiülesest suhete ja kontaktide … ämblikuvõrgust, mis haarab endasse andmefirmasid, mõttekodasid ja meediaväljaandeid," teavitab Breitbart.

Lugu kandis pealkirja "Trump, Assange, Bannon, Farage… bound together in an unholy alliance" ehk "Trump, Assange, Bannon, Farage ja neid ühtesiduv ebapüha allianss."

Teemat igapäevaselt uuriv Carole Cadwalladr tunnistab, et tema "pea käib" asjaolude keerukuse tõttu "pidevalt ringi."

Sest ta leidis "Nigel Farage'i ühelt fotolt USA kongresmeni Dana Rohrabacheriga, kes omakorda on kohtunud Donald Trump juuniori venelannast advokaadiga ja – oodake ainult – külastas ka Julian Assange'i Ecuadori saatkonnas. Ja kes nüüd taotleb Assange'ile armuandmist Donald Trump juuniori isalt."

Et lugeja mõistaks, mis toimub, selgitab autor sulgudes:

"(Saite aru? Farage külastas Trumpi, siis Assange'i, siis Rohrabacherit. Rohrabacher kohtus Don Trumpi Vene advokaadi Natalia Veselnitskajaga. Siis Assange'iga. Ja üritab nüüd ringiga Trumpini tagasi jõuda.)"

Kõige ohtlikum tegelane paistabki olevat Farage, kes on "selle kõige keskel."

"Sest tema juhtis kampaaniat Leave.EU … ja külastas Donald Trumpi ja siis Julian Assange'i… Ja on sõber Steve Bannoniga…"