Kollased vestid ähvardavad Prantsusmaad pangajooksuga

Mees jalutamas eelmisel reedel mööda puidust plaatidega kindlustatud pangakontorist Pariisis. Foto: Scanpix

Kollaste vestide protestide eestvedajad on esinenud ettepanekuga vallandada Prantsusmaal pangapaanika.

Pangapaanika saavutataks seeläbi, et kõik liikumisega liitunud kodanikud tühjendaksid oma pangakontod, vahendab AP uudist ZeroHedge.

Massilise sularaha väljavõtmise ettepanekutega on esinetud sotsiaalmeedias, kus üks protestijaist nimetas potentsiaalset aktsiooni “maksukoguja referendumiks”.

“Me võtame oma leiva tagasi,” ähvardas protestija Maxime Nicolle, kelle sõnutsi on rahval “kõrini”, et pankurid nende rahaga kasumit teenivad.

Kollaste vestide väitel võiks pangandusaktsioon sundida valitsust nende nõudmisi kuulda võtma.

Eriliselt peetakse selle all hetkel silmas kodanike õigust esitada seaduseelnõusid ning nende üle ühtlasi hääletada.

Samal ajal on Macron kirjutanud 2300-sõnalise “kirja prantslastele”, milles ei tagane küll oma reformidest majanduse vallas, kuid teatab kolm kuud vältavast üleriigilisest debatist algusega homme.

Debatt toimuks kohalike koosolekute kujul ning keskenduks maksudele, avalikele teenustele, kliimamuutusele ja demokraatiale.

Reedeses Le Figaros avaldatud küsitluse järgi on eelseisev debatt 70 protsendi prantslaste arvates asjatu.

Toimetas Urho Meister

Macroni “kiri prantslastele” algas käsitsi kirjutatud pöördumisega “kallite prantslaste, mu kallite kaasmaalaste” poole. Foto: Twitter

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!