Venemaa president Vladimir Putin. Foto: Scanpix

Ideoloogiline ja maailmavaateline konflikt või isegi kodusõda Läänes kogub aina hoogu ning sellega käib kaasas ka halastamatu infosõda, mis näib lähiajal veelgi ägenevat. Lääne globalistlik-liberaalne eliit ei kavatse “tagurlastele” oma positsioone loovutada ning Läänele vastanduv Putin on neile otsekui taeva kingitus, kirjutab Veiko Vihuri.

Endine spordikommentaator, praegu aga strateegilise kommunikatsiooni eksperdina tegutsev Raul Rebane (kes on ka George Sorosega seotud Avatud Eesti Fondi nõukogu liige) nimetab Postimehes paljastatud Kremli juhitud propagandavõrgustikku Ida-Euroopas infosõjaks.

“Vene propagandavõrgustik Baltimaades on tegutsenud kogu aeg, seejuures viimasel ajal ilmselt aktiivsemalt. Surve riigi suunamuutuseks läänest itta on meedias kasvanud ja tõenäoliselt näeme seda veel rohkem algaval poliitikahooajal,” kirjutab Rebane ja jätkab:

“Vastuolud USAga, lagunev Euroopa, kaduvad väärtused, eelkõige homoteema, võitlus sanktsioonide vastu jne on peamised teemad, mida tuleb käsitleda. Ja käsitletaksegi. Need lood jõuavad ka siia, meie poliitilisse retoorikasse ja saavad eelseisva valimisdebati osaks. Naiivne poliitik on aga veel hullem kui naiivne ajakirjanik.”

Selles, et Venemaa püüab naaberriikides (eriti seal, kus on märgatav nn venekeelne elanikkond) oma mõju säilitada ja kasvatada, ei ole midagi uut ja üllatavat. Uus on ehk see aspekt, et praegu, kui Läänes endas on hoogu kogumas maailmavaateline konflikt globalistlik-liberalistlike ja rahvuslik-konservatiivsete vaadete ja visioonide vahel, on hakatud Venemaad seostama just viimaste toetamisega. Seda teevad eeskätt globalistid-liberaalid, süüdistades Venemaad Lääne kehtestatud liberaalse maailmakorra õõnestamise katsetes. Ühtlasi kasutavad nad juhust ja tembeldavad oma poliitilised vastased – rahvuslased, konservatiivid, antiglobalistid jt – Venemaa või Kremli või Putini käsilasteks, mõjuagentideks ja kasulikeks idiootideks.

Täpselt sama noodilehe partiid esitab ka strateegilise kommunikatsiooni ekspert Raul Rebane, kes muuhulgas kurdab, et homoteemast tehakse eelseisva valimisdebati osa (ilmselt on vihjatud EKRE-le). Vabandust, aga kes tõi homoteema n-ö olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti poliitikasse? Kas tõesti saadeti Vene saatkonnast Toompeale korraldus hakata kooseluseadust iga hinna läbi suruma? Kas need on Venemaa ja Valgevene saatkond, kus regulaarselt heisatakse homolipp, et väljendada oma solidaarsust seksuaalvähemustega ja kogu progressiivse inimkonnaga? Kas Tallinnas, Riias või Vilniuses toimuval homoparaadil marsivad SRÜ maade diplomaadid?

Vabandust, aga kes tõi homoteema n-ö olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti poliitikasse? Kas tõesti saadeti Vene saatkonnast Toompeale korraldus hakata kooseluseadust iga hinna läbi suruma?

Loomulikult on Venemaad valitseval seltskonnal oma huvid, millest lähtudes ka oma tegevust (sh mõjutustegevust) kavandatakse. Kindlasti on nende huvides konkurentide (“meie partnerite”, nagu nad hellitavalt ütlevad) nõrgestamine. Kuid niisamuti on oma huvid Euroopa liberaalsel eliidil, USA globalistidel ja teistel globaalsel või regionaalsel areenil tegutsejatel. Ja mis peamine: mis on kõigil neil Eesti huvidest? Kui Venemaa üritab erinevate vahendite abil mõjutada Eestis elavaid inimesi, eriti venekeelseid, kas peame siis arvama, et USA ja teised suuremad lääneriigid kohe üldse ei mõjuta ega suuna Eesti valitsuse tegevust ja Eesti poliitikat?

Kartusest, et Eesti võib langeda tagasi Vene mõjusfääri, on Eesti eliit teinud sisuliselt otsuse loobuda riiklikust suveräänsusest ning olla pigem Lääne kui Ida protektoraat (sest kolmandasse võimalusse ehk iseseisvusse nad ei usu). Pealegi saab meie nomenklatuuri lojaalsus Lääne globalistidele heldelt tasutud soojade kohtade ja muude hüvede näol kuskil üleliidulises aparaadis või mõnes globalistide mõttekojas. Loomulikult tuleb korrutada ka “meie liitlaste” jutupunkte – isegi kui neid sisimas ei jagatagi või mõistetakse, et tegemist on samuti propagandaga.

Nagu öeldud, kogub ideoloogiline ja maailmavaateline konflikt või isegi kodusõda Läänes aina hoogu ning sellega käib kaasas ka halastamatu infosõda. Lähiajal näeme selle ägenemist. Lääne globalistlik-liberaalne eliit ei kavatse “tagurlastele” oma positsioone loovutada ja Läänele vastanduv Putin on neile otsekui taeva kingitus.

Päisefoto: Scanpix