Jevgeni Ossinovski, Jüri Ratas ja Margus Tsahkna valitsuse pressikonverentsil. Foto. Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Meie olukord on hullem kui oli enne, sest kui varem oli riigikogu opositsioon tänu Keskerakonnale üsna suur, siis nüüd on opositsioonis ainult seitse inimest, s.t ainult EKRE saadikud! Nüüd võiks küll kõik tervemõistuslikud poliitikud riigikogus EKREsse üle minna, leiab kolumnist Malle Pärn.

Mitte ei saa sellest poliitikast aru. Ma olen harjunud loogiliselt mõtlema ja tegutsema. Meie poliitikas loogikat ilmselt ei ole.

Kui peaministrile avaldati umbusaldust, siis ei olnud ju küsimus ainult ÜHES ISIKUS, Taavi Rõivases, ka mitte ainult tema parteis, vaid terves valitsevas koalitsioonis. Miks siis see nii-nimetatud “uus valitsus” moodustati samadest inimestest? Koguni samadest ministritest? Nad ju jätkavad oma tööd samamoodi, teevad edasi sedasama, millele ka ise avaldasid umbusaldust? Kas see ei ole absurdne? Loogikat selles igatahes küll ei ole.

Kas Rõivas ainuisikuliselt oli nii kõva mees, et keeras lausa üksipäini meie elu kihva, ja ministrid ning koalitsioonipartnerid on puhtad poisid? Kas nemad ei olnudki osalised nendes otsustes ja eelnõudes, mille vastu rahvas selle valitsuse algusest peale vihaselt protestis ja mida on kritiseerinud väga paljud arukad inimesed?

Puust ja punaseks: loogiliselt võttes ei ole ju süüst puhtad ka reformierakonna liitlased. Osa saadikuid umbusaldasid siis nagu iseennast?

President andis Keskerakonnale võimaluse moodustada uus valitsus. Loogiline, sest Keskerakond oli ju kõige suurem opositsioonipartei. Loogiline oleks olnud ka see, et Keskerakond oleks valitsuse moodustanud koos teiste opositsioonierakondadega. SEE oleks olnud UUS valitsus.

Mina oleksin presidendi asemel kuulutanud välja erakorralised riigikogu valimised. Tegelikult oleks tulnud seda teha juba pärast ebaõnnestunud presidendivalimisi. Riigikogu oleks võinud umbusaldada iseennast ja astuda tagasi. Ma ei mõista, miks meil seda aina edasi lükatakse? Veame nagu katkiste ratastega vankrit?

Hea küll, ma saaksin aru, kui need koalitsioonipartnerid oleksid kõva häälega välja öelnud: “palume vabandust, eksisime, me saame aru, et tegelesime rahvavaenuliku poliitika toetamise ja teostamisega, nüüd hakkame oma eksimust heaks tegema”.

Kriisiolukorras oleks võinud kasvõi mõneks ajaks jätta kõrvale erakondlikud huvid, valimiskampaaniad ja propaganda, ja hakata ükskord ometi üheskoos, ilma lõhestamiseta, tegelema ainult oluliste asjadega, usun küll, et on eluvaldkondi, milles kõik, kui nad seal kainelt mõtleksid, siis leiaksid ühise keele. Tüliõunad võiks panna kalevi alla, hõlpsamaid aegu ootama.

Niimoodi ma mõtlesin, kui ummikusse purjetanud valitsus maha võeti. See oli asjatu lootus. Asjatuks lootuseks osutus kahjuks kiiresti ka pikk koalitsioonileping, kuhu oli palju EKRE mõistlikke mõtteid vürtsiks (või pettuseks?) sisse lükitud. Kohe keerati lahti vanad Brüsseli kraanid ja sealt hakkas voolama sedasama Monsantot, millega meid kostitas eelmine valitsus. Kobarmaksud, Rail Baltic, jätkuv islami noormeeste importimine, ja ei mingit presidendi otsevalimist. Lisaks võeti veel kaalumisele autode registreerimismaks, mis on ju sulaselge röövimine. Mille poolest see valitsus siis UUS on? Et üks parteinimetus on teise vastu vahetatud?

Jätkub homopropaganda, mis on oma gender-düstoopiaga juba hullumeelsuse seadustamiseni välja jõudnud, jätkub suund maksumajandusele, ja lisaks tungib veel peale migrandipropaganda. Lastest hakatakse koolitama vabatahtlikke “tugiisikuid” meie uutele eliitkodanikele! Loomulikult ei peatata absurdset haldusreformi, mis paneb terve rahva päris pikaks ajaks sõkeldama (sõgedalt sekeldama), loomulikult “on Rail Balticu kriitikud juba hiljaks jäänud” ja “see raha tuleb ju ära kasutada”, loomulikult peame osalema Euroopa katkisest veetorust jooksva vee solidaarses ärajagamises elik islami sõdalaste sissevedamises.

Oma rahvas ei ole oluline, võõrad on olulised. Oma rahvas võib kõik Soome tööle minna. Oma rahvas olgu vait. Oma traditsioonid, oma klassikaline kultuur tuleb prügikasti visata, normaalsed inimsuhted on ajast ja arust, “uus normaalsus” tuleb asemele tirida. Ilusa rukkilille asemel on Eesti uue “riigi” sümboliks roheline värvilatakas! Professionaalne meeskond tegi kuus kuud tööd? Selle lataka jaoks, (mida mitte kellelgi vaja ei ole!), ei ole meie “riigil” kahju 200 000st eurost, aga meditsiini jaoks tuleb oma vaeste kodanike käest lisaraha kokku kerjata? Kellest enamus on pealegi häbiväärsed “rassistid” ja igasugu “foobid”?

Kas ongi nii, et kes vaid valitsusse pääseb, see kohe rahvale selja pöörab ja kõik oma ilusad sõnad unustab? Ja hakkab tegelema mingi abstraktse mudel-riigi moodustamisega? Nagu oleks seal Toompeal mingi raudne koridor, millest kõrvale kalduda ja iseseisvalt mõtelda tohib vaid see, kellel on õnn olla opositsioonis.

Kas ei ole kohe kuidagi võimalik neid tiigistunud parteimaffiaid panna normaalse inimese kombel mõtlema? Kuidas neile meelde tuletada, et inimese juurde kuulub olulise inimlikkuse tunnusena niisugune asi nagu südametunnistus? Et IGAÜKS vastutab oma tegude eest? Partei ei vastuta, partei koosneb inimestest, kes igaüks omaette vastutab.

Kui inimesel puudub realiteeditaju, siis ei tohi teda lubada juhtivale kohale! Juht peaks eelkõige teadma, KES ta on, ja saama aru, mida ta ise teeb, ja mis toimub tegelikult tema haldusalas.

Ja ongi nii, et meie olukord on hullem kui oli enne… Nüüd on riigikogus AINULT 7 inimest, teised on kõik käpiknukud. Enne oli opositsioon üsna suur, tänu Keskerakonnale, nüüd on opositsioonis ainult EKRE! Nüüd võiks küll kõik tervemõistuslikud poliitikud riigikogus EKREsse üle minna!

Et mitte oma hingele VEEL rohkem kahju teha!

Praegune Eesti vajaks vist uut Teutooni ordut, väevõimuga ristiusustamist. Arukale inimesele võib vabadust usaldada, lolli tuleb kõvasti ohjes hoida. Ma väga kardan, et see ordu tulebki, ent seekord paraku islamimaadest.