Angela Merkel ja Taavi Rõivas, 24.08.2016. Foto: Raigo Pajula, AFP/Scanpix

Kolumnist Malle Pärn kirjutab tähtsa eurofüüreri külaskäigust ja seda kajastanud kohalike propagandaväljaannete õõnsatest ja eksitavatest pealkirjadest.

Seoses tähtsa eurofüüreri külaskäiguga näeme siis jälle propagandaväljaannetes kummalisi pealkirju. Nagu näiteks: “Merkel on rahul Eesti panusega põgenikekriisi lahendamisse”.

Pildil on kaks pingutatult naeratavat nägu (poliitnaeratust), omavaheliseks kokkuleppeks kokkulöödud käed. Järjekordne oma rahva reetmise leping on sõlmitud. Ühelt poolt eesti rahva, teiselt poolt kogu Euroopa rahva reetmise leping. Ja Aafrika rahva, sest me ju näeme, et mingit õnne ei saavuta ka need, kelle rumal Euroopa lahkesti vastu võtab. Nad ei kodune siin iialgi. Nad on SÕJA toonud Euroopa pinnale, ja see ei ole ajutine sõda, see jääb kestma niikauaks, kuni on tapetud viimanegi eurooplane.

Saage ometi aru, tehke silmad lahti, vaadake ometi, mis Euroopas toimub! Ka need, kes on selle hulluse arvel rikkaks saanud, ärge lootke, teiegi ei pääse selle hulluse veristest tagajärgedest!

Ja palun teid, hakkame jälle rääkima õiget eesti keelt!

Kus on see “põgenikekriis”, millest meil aina räägitakse?

Kriis on see, kui midagi on vähe, haiguses tähendab kriis pöördepunkti. Kui organism võtab nii-öelda ohjad enda kätte ja hakkab võitlema.

Majanduskriis ei ole majanduse eriline edu või uputus, mida oleks vaja piirata või vaestele laiali jagada. Pangakriis ei ole see, et pangas on liiga palju raha, nii et üle kallaste ajab, nagu Vahemeri praegu. Euroopa on ÜLEUPUTATUD oma kodumaa hülgajate massidega Aafrikast.

Põgenikekriis peaks siis tähendama seda, et põgenikest on suur puudus, neid on liiga vähe. Kas sellepärast sõidavad Itaalia sõjalaevad neid Aafrika ranniku äärest Euroopasse ära tooma?

Kas migrandimasside (nagu palgikoormate) laialijagamine Euroopa riikide vahel on LAHENDUS sellele, mis Vahemerel toimub? Kuidas saavad täiskasvanud ja haritud inimesed üldse midagi sellist välja mõelda?? See on sulaselge hullumeelsus.

See on ääretult raske ja aina ohtlikumaks muutuva katastroofi ÄRAJAGAMINE riikide vahel, mitte lahendus. See on lõhkenud veetoru, nagu ütles Sarkozy. Miks need juhid ei suuda mõista, ei võta vastu mitte ühtki mõistlikku mõtet, mida ometi isegi nii paljud poliitikud on juba välja öelnud?

Kas katku saab likvideerida katkupisiku võrdse laialijagamisega kõikidesse Euroopa riikidesse?

Milline siis on Eesti panus “põgenikekriisi lahendamisse”?

Kas pikett selle saksa füüreri saabumise puhul? Kas vihased kommentaarid sotsiaalmeedias, kus VEEL (ei tea, kui kauaks) lubatakse vabalt oma arvamusi ja hinnanguid avaldada. Kas mitmed meeleavaldused inimkaubanduse ja kolmanda maailmasõja vastu, kas inimeste omavahelised vestlused, kus nende vägivaldsete sissetungijate meie maale lubamise VASTU on eranditult ja kindlalt kõik, kes euroopalikus massihulluses on suutnud säilitada terve mõistuse.

Miks Eesti valitsus ÜLDSE EI arvesta oma rahvaga?

Ja MIKS ei näe me selle valitsuse isiklikku “panust”, miks ei näe me nende lärmakate ja vihkamist täis sallivushullude isiklikku “panust”, miks nõuavad nad panust oma rahvalt, kes on selle massiuputuse sellisel viisil lahendamise VASTU??! Miks nõuavad nad nende õnneõngitsejate ülevalpidamist ja integreerimist nendelt, keda nad rassistideks ja ksenofoobideks sõimavad? Kus on loogika?

Ja siis veel üks pealkiri: “Merkel Eestis: peame ühiselt Euroopa Liidu üles ehitama”.

Mis siis Euroopa Liiduga nüüd äkki juhtunud on, et seda on vaja “üles ehitada”? Kas sõda on üle käinud, et vajab rusudest taastamist?

Kas nüüd on äkki väikse idaprovintsi abi vaja, kus pole siiani isegi ratifitseeritud sotsiaalhartat? Pange õlg alla, vaesed eestlased, pingutage veel oma püksivärvlit, sööge kartulikoori edasi, Euroopa Liit on kokku kukkumas?

Üks rikas riik lõi ukse tagantkätt kinni, kas meie peame nüüd aitama seda auku täita? Kas me peame oma lähemaid, tõrksaid naabreid mõjutama, et nemadki selle hullusega kaasa jookseksid?

Euroopa rikkad riigid on käinud usinasti Aafrikat ekspluateerimas, ja väike Eesti peab aitama seda auvõlga nüüd kinni maksta? Ehkki ta pole ise sealt saanud ei naftat, ei kulda?

Niipalju ainult pealkirjadest. Ega rohkem polegi vaja lugeda, sest niikuinii on kõik need kõned täis õõnsaid valesid, mida meile juba tülgastuseni korratud on, ja mida uskuda saavad vaid väga rumalad.

Ja veel üks uudis: “Taavi Rõivas kasutas täna juhust, et kinnitada Saksamaa kantsler Angela Merkelile Eesti vaieldamatut toetust tema tegevusele Euroopa Liidu juhtimisel…”

Vaieldamatu toetus? Kuus protsenti? Nii oli see teleküsitluses. 94 protsenti oli selle vastu! Ikka on Eesti nende jaoks vaid tükike Toompead?

Ükski terve mõistusega inimene EI SAA toetada Euroopa ümberrahvastamist agressiivsete moslemite ja neegritega, kes on siia lausa selleks saadetudki, et Euroopa ära hävitada.

Seda saavad toetada ainult hullud, või inimesed, kes üldse ei taipa, mis maailmas sünnib. Või kinnimakstud, äraostetud reeturid.

Ja siis ütles see saksa füürer veel kuldsed sõnad: “Oluline on, et õpiksime üksteist kuulama.”

Jah, see on tõesti väga oluline, et ka sallivushullud ÕPIKSID ükskord ometi kuulama neid, kellel veel terve mõistus alles on… Aga see on lootusetu. Nende silmad ja kõrvad on kinni. Nad näevad ja kuulevad ainult seda, mis on neile sisse programmeeritud. Kõik muu on vaid vaenulik müra, justnagu segajad olid nõukogude ajal, millega püüti meid päästa igasugu välismaisest informatsioonist.