Komisjon: Rainer Vakra lõputöö on plagiaat

Rainer Vakra jagamas meediale selgitusi pärast komisjoni ees käimist. Foto: kuvatõmmis Delfi intervjuust

Tallinna Ülikooli professoritest koosnev komisjon otsustas täna, et Rainer Vakra 17 aasta tagune lõputöö on plagiaat ning tegi ettepaneku tema bakalaureusekraadi tühistamiseks.

Komisjoni kuulunud TLÜ õppeprorektori Priit Reiska kirjeldas, et menetluse käigus küsiti selgitusi kõigilt osapooltelt ning telliti ekspertanalüüs. Kuna tööde kattuvust ning erinevate osade autorlust vaadates selgus, et kattuvusi esines suures ulatuses, siis võttis komisjon Reiska sõnul vastu kaks otsust: “Tunnistasime Vakra töö suures ulatuses plagiaadiks ja teiseks teeme ettepaneku Vakra bakalaureusediplomi tühistamiseks.” Edasine on tema hinnangul eelkõige juriidikasse puutuv, akadeemilises plaanis on asi selge.

Koosolekul käis selgitusi andmas ka Vakra ise, kes kinnitas jätkuvalt, et ta ei ole Säästva Eesti Instituudi raportit oma töösse kopeerinud ja nägi seda alles nädala eest.

Vakral on võimalik ka otsus edasi kaevata, kuid kas ta ka seda võimalust kasutab, seda ei soostunud ta veel kommenteerima, kuna soovib ära oodata, kuni talle antakse edasi komisjoni otsuse projekt.

Selle osas, mis saab aga Vakra magistrikraadist, juhul kui tema bakalaureusekraad tühistatakse, Reiska sõnul “praegu selgus puudub”.

Allikad: Delfi, Postimees. Toimetas Martin Vaher

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!