Ühendriikide rahvaesindaja Maxine Waters kutsub kodanikke senisest veelgi enam ahistama ja kiusama avalikes paikades president Donald Trumpi administratsiooni ametnikke.

Waters lubas oma kuulajaile, et nood lähevad ajalikku, kui "annavad Trumpile jalaga tagumikku ja trambivad ta peal," vahendab The American Mirror.

"Juba vilistataksegi kabinetiliikmeid restoranidest välja," julgustas Waters viitega sisejulgeolekuministri Kirstjen Nielseni hiljutisele minemaajamisele restoranist – keda käidi valjuhääldajatega häirimas isegi kodumaja ees.

"Kodukülastust" kiitis ka Waters, kes leidis olevat vajaliku kindlustada, et valitsuse töötajad ei leiaks rahu ega saaks magada.

Samal ajal on üks teine söögikoht keeldunud teenindamast Valge Maja pressisekretäri Sarah Huckabee Sandersit.

Waters rõhutas, et "kuhu iganes meil tuleb ilmuda, ja kus te silmate kedagi kabinetist restoranis, kaubakeskuses, bensiinijaamas – minge välja ja tekitage rahvasumm ja andke neile vastu, ja öelge neile, et nad pole enam mitte kuskil teretulnud."

Üleskutse taustafooni moodustavad Trumpi katsed takistada illegaalide tormijooksu USA lõunapiirile, kuid Waters on taotlenud tema tagandamist ametisse astumise hetkest alates.

Ülaltoodut silmas pidades on Trumpi administratsiooni töötajatele antud nõu hankida relvaload ja liikuda ringi üksnes relvastatult.

Ajakiri Time kasutas Trumpi poliitika kritiseerimiseks eksitavat fotot