Lehma pealuuga puidust kutse Texasesse. Foto: W.Scott McGill/Bigstockphoto.com

Konservatiivsete vaadetega ameeriklased on hakanud kolima Californiast Texasesse, et jätta seljataha liberaalse keskkonna kehvavõitu koolid, kasvav kuritegevus ja kõrged maksud.

Näiteks nendest on kaks korda edutult California kongressi kandideerinud Paul Chabot (43), kes asutas end koos abikaasa ja nelja lapsega elama McKinney linna Dallase lähistel.

Nagu peagi selgus, on suur osa McKinney veidi enam kui 168 000 elanikust samuti sinna just Californiast ära tulnud.

Chaboti noorusaastail juhtisid Californiat vabariiklastest kubernerid nagu Ronald Reagan, kuid tänaseks on osariik tema sõnutsi sooritanud 180-kraadise pöörde.

"Kui ma selles vabariiklikus osariigis üles kasvasin, olid meil ohutud linnad ja suurepärased koolid," ütleb ta. "Aga California on teinud 180-kraadise pöörde. Ta pole enam peresõbralik osariik, ning seetõttu me otsustasime kolida Texasesse," ütles ta.

Mees on kurb, et "California on nii paljudel tasanditel moraalselt langenud" ning toob lisaks kõrgetele maksudele näiteks marihuaana legaliseerimise, piirangud relva omamisele ning linnade otsused ametlikult illegaale varjata.

Olles end uues kodus sisse seadnud, adus Chabot ärivõimalust konservatiivsete perede kolimisega paremasse paika.

Tema ettevõte "Conservative Move" aitab kliente kinnisvara müügiga ning uue kodu leidmisega Texases. Lisaks loob ta tulijaile kontakte kohalike tööandjatega.

Esimese viie kuuga on firma saanud üle 1000 päringu 40 osariigist, ütles Chabot. Huvi tuntakse ülekaalukalt Californiast.