Taavi Rõivase juhitud valitsus riigikogus. Foto: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

Nüüd, kui Reformierakonna 16 aastat kestnud võim on murtud, ei tohiks lasta mööda võimalust kaasata valitsusse uued poliitilised jõud, keda toetab kokku ligi veerand Eesti elanikest, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

"Riigikogu opositsioonierakondade tegevus Taavi Rõivase puuduste paljastamisel on peamine tegur, miks kätte on jõudnud reformierakondliku valitsuse viimased päevad. Parlamendi sumbunud konnatiigi panid liikuma just uued jõud Riigikogus. See liikumine ei tohi aga jääda pinnavirvenduseks," ütles Helme.

"Järgmises valitsuses peaksid olema esindatud erakonnad, kes on tegelikud stagnatsiooni lõpetajad Eestis ehk Vabaerakond ja Konservatiivne Rahvaerakond. Uute erakondade kõrvalejätmine loodavast valitsusest tähendaks, et valitsuse vahetus jääks suuresti vanade kartellierakondade omavaheliseks toolide keerutamiseks ning väljamurret stagnatsioonist, mille järele ühiskonnas on nii selge nõudmine, ei toimu."

Helme sõnul on praegu silmapiiril oht, et uus valitsus tuleb vasakpoolne, sest suure tõenäosusega hakkavad sinna kuuluma sotsid ja Keskerakond. "Vasakpööre oleks Eestile sama halb kui senine Reformierakonna võim. Eesti vajab tasakaalustatut arengut ja selle tagab laiapõhjaline valitsus."

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) riigikogu fraktsiooni esimehe Priit Sibula hinnangul tulevad koalitsiooniläbirääkimised Keskerakonnaga väga rasked ja kokkuleppele jõudmise muudavad keeruliseks just IRLi seisukohad, vahendab Postimees.

Teisalt leiab Sibul, et valitsusevahetus annab võimaluse vaadata Eesti tulevikule otsa värske pilguga.

"Vajame arutelusid teemadel, mida pole kombeks olnud arutada. Arenguvisioonide pulkadeks lahtivõtmist ja uuesti kokkupanemist, uute eesmärkide seadmist," märkis Sibul.