SAPTK sümboolne meeleavaldus Toompea lossi ees 24. novembril 2015. Foto: SAPTK

Kooseluseaduse rakendamisseaduse eelnõu saadeti täna riigikogus väga napi toetusega teisele lugemisele. Ettepaneku poolt eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata oli 41 saadikut, selle vastu hääletas 42 saadikut.

Ettearvatavalt soovisid kooseluseaduse rakendusaktide eelnõud teisele lugemisele saata valdav osa Reformierakonna saadikutest ja sotsiaaldemokraadid, kes on kogu aeg seisnud kooseluseaduse läbisurmise taga.

Opositsioonist hääletas rakendusaktide teisele lugemisele saatmise poolt Maire Aunaste (IRL) ja Monika Haukanõmm (Vabaerakond).

Ei hääletanud Igor Gräzin, Kalle Laanet ja Aivar Sõerd Reformierakonnast, Jaanus Karilaid, Jüri Ratas, Martin Repinski, Mailis Reps, Kersti Sarapuu ja Vladimir Velman Keskerakonnast ning Marko Mihkelson ja Mart Nutt IRL-ist.

Illustratsioon: Nõmme TV
Illustratsioon: Nõmme TV

EKRE fraktsiooni liige Jaak Madison kommenteeris hääletustulemust sotsiaalmeedias järgmiselt: “Kuid mis on aga hea külg: rohkem selle seaduse toetajaid ka Riigikogus ei leidu, sest kõik nende jõud olid kohale aetud ning 51 häält seaduse jõustamiseks kokku ei saada. Seega võib väita, et suure tõenäosusega see seadus ei jõustu ning saame peagi unustada, et selline küsimus eksisteeris.”

Parandusettepanekute esitamise tähtajaks määrati 8. detsember.

Täpset ülevaadet sellest, kuidas saadikud hääletasid, saab vaadata siit.