Kooseluseaduse vastane pikett Toompeal 2014. aastal. Foto: SAPTK

Kooseluseaduse rakendamise seadus jõuab õiguskomisjoni otsusel riigikogu ette 24. novembril. Ühtlasi otsustas komisjon lõpetada eelnõu esimese lugemine. Mainitud seadusega on vaja muuta 84 kehtivat seadust, et juba aasta tagasi vastu võetud kooseluseadus saaks jõustuda 1. jaanuaril 2016.

Kooseluseaduse rakendamise seaduse algatas 38 riigikogu liiget. Meedias on spekuleeritud, kas kooseluseaduse ja selle rakendussätete läbisurujad suudavad leida 51 poolthäält. Riigikogu õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof (SDE) jäi kaamera ees siiski optimistlikuks, et lõpphääletusel on toetajaid rohkem kui eelnõu algatamisel.

“Aga kui me tõesti 51 häält kokku ei saa, eks me siis anname eelnõu uuesti menetlusse ja eks siis tuleb teha teatud korrektiive, aga need ei ole võib-olla meeldivad korrektiivid,” ütles Heljo Pikhof Kanal 2 uudistesaatele “Reporter”.

“Kui rakendusakte õigeaegselt vastu ei võeta, siis see tähendab Eesti riigile kindlasti rahalisi kahjusid. Inimesed lähevad kohtusse ja kes jääb kaotajaks, see on riik,” lisas Pikhof.

Loe ja vaata lähemalt siit ja siit.