Riigikogu saal (2011). Foto: Wikimedia Commons

Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid said möödunud aastal häältega 40:38 napilt läbi surutud kooseluseaduse rakendusseaduse eelnõu algatamiseks riigikogus kokku vaid 38 allkirja. EKRE loodab, et riigikogu liikmed arvestavad selles küsimuses rahva tahtega.

“Nii kooseluseadus kui selle rakendusaktid on meie jaoks vastuvõetamatud. Kooseluseadus on põhjendamatu, see esindab vaid kitsa kildkonna huve ja selle teerullitaktikaga peale surumine ei olnud õige,” ütles EKRE fraktsiooni liige Henn Põlluaas lühiusutluses portaalile Delfi.

EKRE poliitik lisas, et loodab rahva toetusele ja sellele, et need riigikogu liikmed, kes seda seadust peale suruvad, muudavad oma meelt, samas kui need, kes on vastu, jäävad endale kindlaks ega lase endaga manipuleerida.

Riigikogu Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed said kooselu rakendusseaduse algatamiseks kokku vaid 38 allkirja – 23 häält Reformierakonnast ja 15 sotsidelt. Viimased on ka ainus riigikogu fraktsioon, mis toetab üksmeelselt kooseluseaduse jõustumist.

Kuigi toetust loodeti saada Keskerakonnalt, mille kolm liiget hääletasid aasta tagasi kooseluseaduse poolt, ja samuti Vabaerakonnalt, jäi erinevatel põhjustel häältelisa tulemata.

Kui ilma rakendusliku osata kooseluseaduse vastuvõtmiseks piisas lihthäälteenamusest, siis seaduse ettenähtud moel jõustumiseks vajalike rakendusaktide vastuvõtmiseks on vaja vähemalt 51 saadiku toetust.

Vaata lähemalt siit ja siit.