Foto: goodfreephotos.com

Kirikud üle kogu Kreeka on avanud pärast kahe kuu pikkust karantiini usklikele taas oma uksed, vahendab Breitbart London.

Kirikutes piirati küll koguduse liikmete arvu ning pakuti desinfitseerimisvahendit, kuid armulauda jagati seejuures siiski sama lusikaga.

Kirikulised istusid pühapäeval üksteisest kolme tooli kaugusel ning hoidsid vähemalt 1,5 meetri pikkust vahemaad. Missal osalejate arv oli piiratud ühele kümne ruutmeetri kohta.

Paljud jäid seetõttu välja ootama, et kirikuid mitte üle rahvastada. Kirikud omakorda edastasid neile jumalateenistust aga valjuhääldite abil. Mõned kirikud pühitsesid ka kaks või kolm missat, et kõik kohale tulnud sellest osa saaksid.

Kreeka lõdvendab järk-järgult märtsis kehtestatud rangeid karantiini meetmeid, mis on aidanud hoida koroonaviirusest tingitud surmajuhtude arvu kõigest 162 juures. Registreeritud koroonaviirusesse nakatumisi on seejuures vähem kui 3000 ligi 10,5 miljonilise rahvastiku juures.

Alates nädala algusest on kreeklased saanud vabalt reisida ka mandril ning Kreeta saarel. Baarid, kohvikud ja restoranid avatakse taas 25. mail.

Toimetas Martin Vaher