Erakonna Eesti 200 asejuht Kristina Kallas. Foto: Facebook

Koalitsioonikõnelustel osaleva erakonna Eesti 200 asejuhi Kristina Kallase sõnul ei ole nende jaoks piisav Reformierakonna soov võtta vastu kooseluseaduse rakendusaktid. Tema sõnul on "samasooliste abielu" seadustamine nende jaoks üks olulisematest probleemidest.

Postimehe venekeelsete väljaannete peatoimetaja Sergei Metlev küsis valimiste järgses intervjuus erakonna Eesti 200 asejuhi Kristina Kallasega, kas "samasooliste abielu" seadustamine on midagi, millest nad koalitsioonikõnelustel ei loobu?

Kallase sõnul pole see siiski punane joon ning on veel võimalusi, kuidas seda probleemi Eestis juriidiliselt lahendada saab. Tema sõnul on selleks tervelt kolm varianti.

"Kuid meie jaoks on see üks olulisematest probleemidest," rõhutab ta. "Ma arvan, et kui valija on andnud nii palju hääli liberaalsele koalitsioonile ehk Reformierakonnale, Eesti 200-le ja sotsiaaldemokraatidele, siis on käes ajalooline hetk, mil tuleb vastu võtta kardinaalsed otsused inimõiguste osas."

Rääkides kolmest võimalikust variandist, toob Kallas esimese võimalusena välja kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise. Teine võimalus oleks tema sõnul "samasooliste abielude" seadustamine. Kolmanda võimalusena näeb ta aga perekonnaseadusesse veel ühe kooseluvõimaluse lisamist, mis oleks juriidiliselt võrreldav abieluga.

Kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise osas nendib ta aga, et see on väljapääs, mida hetkel ilmselt soovib Reformierakond, kuna nad on selle oma valimisprogrammis välja toonud. "Meie jaoks on seda muidugi liiga vähe," lisab ta kohe juurde.

Toimetas Martin Vaher